Maksat İstihdam

CHP’li Gürer’den taşerona kadro ve zam açıklaması

CHP’li Gürer’den taşerona kadro ve zam açıklaması
347 görüntülenme
09 Ekim 2019 - 14:13

Meclisin açılması ile birlikte ekonomi gündemi yeniden hareketlendi. YEP’ten beklediğini bulamayan taşeron, EYT ve işçi kesimleri haklarının verilmesini bekliyor. Bu konuda bazı isimler uzun zamandır desteklerini sürdürüyor. Bu isimlerden biri de Cumhuriyet Halk Partisi Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer.

Geçtiğimiz yıl da taşeronun, EYT’linin ve işçilerin haklarını savunması ile ön plana çıkan Gürer, bu yıl da mecliste bu kesimlerin sesi olmayı sürdürüyor.

“VATANDAŞ YANDIM ANAM DİYOR”

Gürer’in geçtiğimiz gün gündeminde ekonomik sıkıntılar ve bu sıkıntıların çalışanlara yansıması vardı. Türkiye’deki işsizliğin ve peşi sıra gelen zamların vatandaşı zor durumda bıraktığını söyleyen Gürer, elektrik zamlarının lambayı değil vatandaşı yaktığını söyledi.

EYT’lilerin taleplerinin bir an önce yerine getirilmesi gerektiğini söyleyen Gürer, 4447 sayılı kanunla alınan haklarının geri verilmesi gerektiğini belirtti.

TAŞERONA KADRO VERİLSİN

Gürer’in gündeminde ayrıca 696 sayılı KHK kapsamında dışında kalan ve kadro alamayanlar vardı. Gürer açıklamasında bu kesimlere de artık kadro verilmesi ve mağduriyetlerin bitirilmesini talep etti. Gürer ayrıca işçilere ekonomik zorlukların azaltılması adına zam vaktinin geldiğini savundu.

Gürer bu konularda sıklıkla meclise önerge veriyor. Yeni bir önerge vermesi de an meselesi.

Maksat İstihdam

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.