CHP'den 'Emek ve Adalet Yürüyüşü' açıklaması | Maksat İstihdamMaksat İstihdam

30 Eylül 2020 - 09:36

CHP’den ‘Emek ve Adalet Yürüyüşü’ açıklaması

CHP’den ‘Emek ve Adalet Yürüyüşü’ açıklaması
Son Güncelleme :

23 Haziran 2019 - 13:10

452 görüntülenme

Hak-iş Konfederasyonu‘na bağlı Hizmet-İş Sendikası tarafından Bolu Belediyesi‘nde yapılan haksız işten çıkarmalara karşı başlatılan ‘Emek ve Adalet Yürüyüşü‘ dün CHP Genel Merkezi önünde sona erdi. Eylemin ardından taraflar açıklama yaptı. CHP, ‘Emek ve Adalet Yürüyüşü’ne dair önemli bir açıklama yaptı.

Hizmet-İş Sendikası tarafından Bolu Belediyesi başta olmak üzere CHP’li belediyelerde yaşanan sendikal baskılara ve haksız işten çıkarmalara yönelik başlattığı yürüyüş dün sona erdi. Yürüyüşün bitmesinin ardından Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan önemli açıklamalarda bulundu.

ADIM ATILMAZSA YENİ YÖNTEMLER GELİŞTİRİRİZ

Yürüyüşün ardından Cumhuriyet Halk Partisi’ne seslenen Arslan, bu yürüyüşten çıkarılması gereken önemli dersler olduğunu, eğer bu konuda CHP tarafından gereken adımlar atılmazsa ve işçiler iş başı yapmazsa yeni mücadele yöntemleri geliştireceklerini söyledi.

CHP: BİZ KARIŞMIYORUZ

CHP ise yaptığı açıklamada Hak-İş ile varılan anlaşma sonrası işten çıkarılan işçilerin görevlerine iade edileceğini söyledi. Ayrıca CHP yaptığı açıklamada;

“Cumhuriyet Halk Partisi, işçilerin hangi sendikaya üye olacağına ya da hangi sendikadan istifa edeceğine asla karışmamıştır ve bundan sonra da karışmayacaktır” ifadelerini kullandı.

Maksat İstihdam