CHP Sözünü Tutsun! | Maksat İstihdamMaksat İstihdam

24 Eylül 2020 - 02:35

CHP Sözünü Tutsun!

CHP Sözünü Tutsun!
Son Güncelleme :

19 Nisan 2019 - 10:03

330 görüntülenme

Hak İş Genel Başkanı Arslan, MİLAT’a “Emekçilere Uygulanan Baskı ve Tehditleri” anlattı: “İlk haftadan baskı ve tehditle suç işlemeye başladılar. Kemal bey seçim öncesi verdiği sözü tutmalı” dedi.

Kılıçdaroğlu sözünü tutsun

Arslan yerel seçimler öncesinde kendilerine ziyarete gelen CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun kendilerine, ‘Herkes rahat olsun, endişeye gerek yok. Biz kazandığımız yerlerde ayrım yapmayacağız’ dediğini hatırlattı ve “Sayın Kılıçdaroğlu’nun ve diğer adayların seçim öncesinde yaptıkları açıklamalara uygun davranmasını bekliyoruz” dedi.

Biz baskı yapmayız

Hak-İş üyesi 50 bin civarında belediye işçisinin talep, beklenti ve eleştirilerini aldıklarını söyleyen Mahmut Arslan, “Millet, herkese bir mesaj verdi. Türkiye’de bugünlerde yaşananları, sağduyu, basiretle karşılıyor ve herkese bir mesaj verme yaklaşımının bir sonucu olarak görüyoruz. Biz seçim sürecinde hiçbir üyemize, ‘Şu şekilde davranacaksınız’ demedik, demeyiz de. Sandıktan çıkan iradeye de hoşumuza gitse de gitmese de saygı duyarız” değerlendirmesinde bulundu.

 

CHP’den istifa zorlaması

Arslan, “Seçimlerden sonra Cumhuriyet Halk Partisi’nin kazandığı belediyelerde tehditle, korkutularak, işten çıkarma endişesi verilerek ve kendilerine yönelik baskılar nedeniyle arkadaşlarımızın bir bölümü sendikalarımızdan istifa etmeye zorlandı. Diyalog kurduğumuz belediye başkanlarını ziyaret edip kendilerine başarılar diledik ama hiçbir adayın aleyhine hiçbir şekilde yazılı ve sözlü açıklamamız olmamıştır. Ancak bazıları belediye başkanlarının da adını kullanarak, belediye başkanlarının adına açıklamalar yaparak Hak-İş üyeleri üzerinde müthiş bir baskı kurdu” ifadelerini kullandı.