Çam ve Sakura Hastanesi sağlık çalışanları eylemde | Maksat İstihdamMaksat İstihdam

3 Aralık 2020 - 17:02

Çam ve Sakura Hastanesi sağlık çalışanları eylemde

Çam ve Sakura Hastanesi sağlık çalışanları eylemde
Son Güncelleme :

09 Kasım 2020 - 17:38

67 görüntülenme

Başakşehir‘de büyük bir törenle açılan Çam ve Sakura Şehir Hastanesi‘nde sağlık çalışanları isyan etti. Haziran’dan beri ek ödeme alamadığını söyleyen sağlıkçılar haklarını istiyor. Bugün hastane önünde çalışan 100 kişi arasında başta hekimler olmak üzere hastanenin sağlık çalışanları yer aldı. Grup protestosunu alkışlarla gerçekleştirdi. Çalışanlar ücret sorunlarının yanı sıra pandemi ile ilgili yaşanan sorunları da dile getirdiler.

BU UĞURDA ÖLDÜK, ÖLMEYE DEVAM EDİYORUZ

Eylemde bir de açıklama yapan çalışanlar, pandeminin başından beri canla başta çalıştıklarını, bu uğurda öldüklerini, ölmeye de devam ettiklerini vurgularken; “Pandemi sürecinin yıkıcılığı tüm toplum üzerinde devam ederken, sağlık çalışanlarının dayanacak gücü kalmadı. Pandemi enkazının altında kalan sağlık çalışanları, kurtarılacağı umudu ile beklerken, yöneticiler yeni enkazlar üzerimize almaktadır, bizler Tükendik!” dediler.

Pandemi için hala yeterli önlemlerin alınmadığını iddia eden çalışanlar, kalabalıkların önlenemediğini, gereken tedbirlerin alınmadığını düşünüyorlar.

Bu süreçte iş yükleri arttırılarak ciddi mobbinglere maruz kaldıklarını ifade eden çalışanlar, bir de talep mektubu yayınladılar. Çalışanların talepleri şöyle oldu;

1- Randevu sistemini esnetin, güvenli çalışma ortamı sağlayıp

2- Pandemi yönetiminde bizleri de söz sahibi yapın,

3- Sağlıkla şiddete son verin,

4- Sırf bu hastanede olduğumuz için oluşan ekonomik kayıplarımızı telafi edin,

5- Performans ödemelerimiz için hastanemizin kâr etmesini beklemeyin,

6- Sabit ödemelerimizi hastane bütçesinden merkezi bütçeye aktarın,

Sayın yöneticiler, yetkili sendikalar; bizler tükendik, bizler ölmeden hastalara daha iyi hizmet etmemiz, bu savaşı kazanmamız için çağrımıza ve çığlığımıza ses verin!”