Çalışma Bakanı Selçuk'a taşeron soru önergesi

18 Ocak 2021 - 16:09

Çalışma Bakanı Selçuk’a taşeron soru önergesi

Çalışma Bakanı Selçuk’a taşeron soru önergesi
Son Güncelleme :

13 Ocak 2021 - 21:00

0 görüntülenme

696 sayılı KHK ile taşerondan kadroya geçen işçilerin yanı sıra, kamuda kadro alamamış on binlerce işçi bulunuyor. Kadro alamayan taşeronlar için beklenti 2 yılı aşkın süredir devam ediyor. Konu ile ilgili bugün TBMM’ye bir soru önergesi sunuldu. CHP Afyonkarahisar Milletvekili Av. Burcu Köksal’ın 3 bakana ayrı ayrı verdiği soru önergeleri arasında Çalışma Bakanı Selçuk’a yönelik taşerona kadro sorusu da yer aldı.

SÖZ VERİLDİ, TUTULACAK MI?

Köksal’ın Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’un yanıtlaması için verdiği soru önergesinde taşeron işçilere kadro sorununun çözülüp çözülmeyeceği sorusu yer aldı. Bu işçilere 2 yıldır kadro sözü verildiğini hatırlatan Köksal, bu işçilerin kadro dışı kalıp herhangi bir iş güvencesi olmaması nedeniyle işsiz kalma korkusu yaşadıklarını belirtti.

Av. Burcu Köksal

Burcu Köksal TBMM

Kadro alamayan taşeronların haksızlığa maruz kaldığını anlatan Av. Burcu Köksal, bu konuda bakanlığın bir çalışma yapıp yapmadığını sordu. CHP’li Köksal, 2021 yılında bu işçilerin işsiz kalma korkusu ile yaşamaya devam edip etmeyeceğini sorularına ekledi.

Bu soru önergesine Çalışma Bakanı Selçuk’tan kısa süre içinde cevap bekleniyor.

] }