Burhan Kuzu için siyasilerden taziye mesajları « Maksat İstihdam

23 Kasım 2020 - 23:05

Burhan Kuzu için siyasilerden taziye mesajları

Burhan Kuzu için siyasilerden taziye mesajları
Son Güncelleme :

01 Kasım 2020 - 14:31

81 görüntülenme

Ünlü Anayasa Profesörü ve 3 dönem Ak Parti’de milletvekiliği yapmış olan Burhan Kuzu Corona nedeniyle vefat etti. Vefatı büyük üzüntü ile karşılanan Burhan Kuzu’nun vefatının ardından siyasilerden taziye mesajları gelmeye başladı. Burhan Kuzu, iki haftadır özel bir hastanede Korona tedavisi görürken yaşamını yitirdi.

BURHAN KUZU İÇİN TAZİYE MESAJLARI

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay: ‘TBMM Anayasa Komisyonu eski Başkanı, kıymetli hocamız Prof. Dr. Burhan Kuzu’nun vefatını derin bir üzüntüyle öğrendim. Değerli büyüğümüze Cenab-ı Allah’tan rahmet, ailesine ve yakınlarına sabır ve baş sağlığı diliyorum”

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun:  “Değerli siyaset adamı ve hukukçu Prof. Dr. Burhan Kuzu’nun vefatını teessürle öğrendim. Merhuma Allah’tan rahmet, ailesine ve sevenlerine baş sağlığı diliyorum. Mekanı cennet olsun”

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın: “Bir süredir Covıd tedavisi gören Burhan Kuzu hocayı kaybettik. Kendisine Allah’tan rahmet, keder-dîde ailesine başsağlığı diliyorum”

TBMM Başkanı Mustafa Şentop: “İstanbul Hukuk Fakültesi’nden Hocamız; 22., 23., 24. ve 26. dönem AK Parti İstanbul Milletvekili Burhan Kuzu ağabeyimizin Kovid- 19 sebebiyle hayatını kaybettiğini büyük üzüntüyle öğrendim. Kendisine Allah’tan rahmet, kederli ailesine sabırlar diliyorum. Mekanı cennet olsun”

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca: “Saygın siyasetçimiz, hukukçu ağabeyimiz Prof. Burhan Kuzu’yu, 17 Ekim’den beri tedavi gördüğü Covid- 19 sebebiyle kaybettik. Kendisine Allah’tan rahmet, ailesine ve camiamıza başsağlığı diliyorum. Salgın, bizi yakınlarımızdan, yeri doldurulamaz insanlardan ayırmaya devam ediyor”

Ak Parti Sözcüsü Ömer Çelik: “Çok üzgünüz. Çok değerli Burhan Kuzu hocamızı kaybettik. Allah’tan rahmet diliyoruz. Mekanı cennet olsun”