Bolu'daki işçilerin hak arama mücadelesi sürüyor | Maksat İstihdamMaksat İstihdam

24 Eylül 2020 - 01:04

Bolu’daki işçilerin hak arama mücadelesi sürüyor

Bolu’daki işçilerin hak arama mücadelesi sürüyor
Son Güncelleme :

03 Temmuz 2019 - 14:02

349 görüntülenme

Bolu Belediyesi‘nde işten çıkarılan ve ardından ‘Emek ve Adalet Yürüyüşü’ düzenleyen işçilerin hak mücadelesi sürüyor. İşçilerin görev başına dönebilmek için başlattığı mücadele 71 gündür sürüyor.

Bolu’daki Demokrasi Meydanı’na çadır kuran işçileri ziyaret eden Hizmet-İş Sendikası Genel Sekreter Yardımcısı Remzi Karataş, 31 Mart seçimlerinden sonra CHP’li belediyelerin mazbatayı alır almaz Hak-İş’e bağlı sendikalara karşı harekete geçtiğini söyledi.

AA’da yer alan habere göre Karataş, bazı örgütlerin Hak-İş’e bağlı sendikalara üye olan işçilere baskı yaptığını ve tehdit ettiğini söylerken, kendilerinin de bu yapılana karşı susmadıklarını söyledi. Hak-İş ve Hizmet-İş olarak zulümün karşısında olduklarına vurgu yapan Karataş, tehdit, sürgün ve zulme uğrayan üye sayısının 15 bine yaklaştığını belirtti.

Bolu’daki direnişten bahseden Karataş; 70 gündür Bolu’daki eylem çadırımızda eylemimiz devam ediyor. 11 Haziran 2019 tarihinde 12 gün süren bir yürüyüş başlattık ve CHP Genel Merkezi önünde tamamladık. Hizmet- İş bir işçi örgütüdür. Hiçbir siyasal parti ile herhangi bir hesabımız olamaz. Biz siyasal partilerin rakibi değiliz, biz sendikacıyız. Biz emeğimiz, ekmeğimiz, geleceğimiz için varız. Sendikamızın varlık nedeni budur.” ifadelerini kullandı.

CHP’YE ÇAĞRI

CHP’yi defalarca uyardıklarını söyleyen Remzi Karataş, CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun işçilere karşı hareket etmeyeceklerine dair söz verdiğine dikkat çekerek, CHP’ye anlaşma çağrısı yaptı.

Maksat İstihdam