Taşeronlar yüzde 46 zam aldı | Maksat İstihdamMaksat İstihdam

26 Eylül 2020 - 07:53

Bir sözleşme daha! Taşeronlar yüzde 46 zam aldı

Bir sözleşme daha! Taşeronlar yüzde 46 zam aldı
Son Güncelleme :

09 Mayıs 2019 - 18:19

1.930 görüntülenme

Hak-İş Konfederasyonu bünyesinde bulunan Hizmet-İş Sendikası ile Yozgat’a bağlı Sorgun Belediyesi arasında varılan anlaşma kapsamında 220 emekçiyi kapsayan bir toplu iş sözleşmesi imzalandı. İmzalanan iş sözleşmeleri kamuda veya belediyelerde çalışan pek çok taşeron için de umut oluyor.

YÜZDE 46 ZAM

Sorgun Belediyesi ile Hizmet-İş arasında imzalanan sözleşme ile birlikte 220 taşeron yüzde 46 zam aldı. Bu rakam sosyal haklar hariç olarak açıklandı. Böylece işçilerin günlük 88.70 TL olan günlük ücretleri büro işi için 130, sahada çalışanlar için 135 TL’ye yükseldi.

İmzanın ardından açıklama yapan Hizmet-İş Sendikası Yozgat Şube Başkanı Ferman Zararsız;

Sendikamız ile Sorgun Belediyesi Personel Şirketi arasında 4 aydır toplu iş sözleşmesi görüşmelerimiz devam ediyordu. Grev aşmasına gelen toplu iş sözleşmesi görüşmeleri bugün karara bağlanarak imzalandı. Allah bizlere bu toplu iş sözleşmesini imzalamayı Sorgun’un Belediye Başkanı Mustafa Erkut Ekinci ile nasip etti. Üyelerimizin aldıkları ücret enflasyona yenik düşmüşken, işçilerimizin ücretlerine sosyal haklar hariç %46 zam yapıldı. Sorgun’un Belediye Başkanına diyorum ki, bu zor zamanlarda verilen zammı ne bu işçi unutur, nede biz. Ramazan ayına girdiğimiz şu günde siz işçilerin yüzünü güldürdünüz, Allah’ta sizin yüzünüz güldürsün” dedi.

Maksat İstihdam