Bir ilimizde yaşlılara sokağa çıkma yasağı geldi: 65 yaş ve üstü için kısıtlama | Maksat İstihdamMaksat İstihdam

21 Eylül 2020 - 18:21

Bir ilimizde yaşlılara sokağa çıkma yasağı geldi: 65 yaş ve üstü için kısıtlama

Bir ilimizde yaşlılara sokağa çıkma yasağı geldi: 65 yaş ve üstü için kısıtlama
Son Güncelleme :

16 Eylül 2020 - 0:20

76 görüntülenme

Türkiye Mart’tan beri savaştığı Corona pandemisi ile Ağustos ve Eylül’de iyi mücadele veremiyor. Kısıtlamaların esnetilmesinin ardından vatandaşların bir kısmının normalleşme kurallarına uymaması tabloyu beklenmedik şekilde kötü bir hale getirdi. Hal böyle olunca bazı kısıtlamalar il bazında dönmeye başladı. Antalya’da 65 yaş ve üstü sokağa çıkma yasağı an itibari ile alındı.

BELİRLİ SAATLERDE ÇIKACAKLAR

Antalya Valiliği tarafından alınan karara göre, 65 yaş ve üzeri vatandaşlarımız sadece 10.00-17.00 arasında sokağa çıkabilecek. Bu saatler dışında evlerinde bulunacaklar. Vatandaşlar sokağa çıkarken sosyal mesafe, maske ve mesafe kuralına uymalı.

Valilik açıklamasında; “65 yaş ve üzeri vatandaşlarımızın, her gün 06:00-24:00 saatlerinde sosyal mesafe kuralına riayet etmek ve maske takmak kaydıyla dışarı çıkabiliyorlardı. Bu saatler 10:00-17:00 olarak değiştirildi. Sokağa çıkma kısıtlaması uygulanmakta olan 65 yaş ve üzerindeki vatandaşlar arasındaki işletme sahibi, esnaf, tüccar, sanayici, serbest meslek sahipleri ile çalışanlardan durumlarını, aktif sigortalılıklarını gösteren SGK hizmet belgesi, vergi kaydı, şirket yetki belgesi, oda ve birlik kimliğinden biriyle belgeleyenlerin sokağa çıkma kısıtlamasından muaf tutulmasın karar verildi.  65 yaş ve üzeri  doktorlar, sağlık çalışanları, eczacılar, belediye başkanları, kurum il müdürleri, sosyal hizmet kuruluşları görevlileri de sokağa çıkma kısıtlamasından muaf tutulmasına kararlaştırıldı.” denildi.