Binali Yıldırım'dan kritik EYT açıklaması | Maksat İstihdamMaksat İstihdam

29 Eylül 2020 - 11:22

Binali Yıldırım’dan kritik EYT açıklaması! Yasa çıkacak mı?

Binali Yıldırım’dan kritik EYT açıklaması! Yasa çıkacak mı?
Son Güncelleme :

14 Mart 2019 - 10:00

1.969 görüntülenme

2000 öncesinde çıkan yasa nedeniyle prim günlerini doldurdukları halde yaş nedeniyle emekli olamayanlara ‘Emeklilikte Yaşa Takılanlar‘ veya kısaca EYT’liler ismi veriliyor. Uzun zamandır haklarını arayan bu insanlar çıkan tüm gelişmeleri ilgiyle takip ediyor. EYT yasası seçim öncesi beklenirken, İBB Başkan Adayı Binali Yıldırım EYT konusunda kritik bir açıklama yaptı. İşte EYT son gelişmeler

31 Mart 2019 Yerel Seçimleri öncesi EYT yasası bekleyen yüz binlerce kişinin gözü siyasetçilerde.İl il dolaşarak siyasetçilerin dikkatini çekmeye çalışan EYT’lileri ilgilendiren son gelişme Ak Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım tarafından geldi.

Önceki gün seçim çalışmaları kapsamında Küçükçekmece ilçesinde esnaf ziyaretleri gerçekleştiren Yıldırım, kendisine sorulan emeklilik sorusuna da yanıt verdi.

‘TAKİPÇİSİ OLACAĞIM’

Küçükçekmece’de Hacı Bektaş-ı Veli Anadolu Lisesi Proje Okulu’na bir ziyarette bulunan Binali Yıldırım’a EYT sorusu da soruldu. Yıldırım bu soruya cevaben; ‘Biraz sabırlı olun, ben takipçisi olacağım’ dedim. Yine  aynı şeyi söylüyorum. Sabırlı olun demek, ne demek?. Gayet açık.”ifadelerini kullandı.

Maksat İstihdam