Binali Yıldırım'dan KİT'lere kadro sözü | Maksat İstihdamMaksat İstihdam

28 Eylül 2020 - 01:20

Binali Yıldırım’dan KİT’lere kadro sözü

Binali Yıldırım’dan KİT’lere kadro sözü
Son Güncelleme :

09 Mart 2019 - 13:31

6.009 görüntülenme

Hak-İş Konfederasyonunun 8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebeti ile dün düzenlediği “Fıtratta Farklılık Haklarda Eşitlik” temalı konferans dün İstanbul Haliç Kongre Merkezi’nde yapıldı. Konferansın konuğu olan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım‘ın gündeminde kadro alamayan taşeronlar ve KİT‘ler de vardı.

Konuşmasına Kadınlar Günü’nün ve kadınların önemine değinerek başlayan Yıldırım, Neşet Ertaş’ın ‘Kadınlar insandır, biz insanoğlu’ sözüne atıf yaptığı konuşmasında kendisinin de bir kız çocuğu babası ve dedesi olduğunu hatırlatan Yıldırım, hiç biri arasında ayrımcılık yapmadığını söyledi.

KİT’LERE KADRO

Mahmut Arslan’ın 1 milyona yakın çalışanın kadroya geçirilmesi konusunda büyük bir gayret gösterdiklerini hatırlatan Yıldırım, Cumhurbaşkanlığı önderliğinde bu işi de başardıklarını fakat hala bazı belediyelerde eksiklerin tamamlanmamış olduğunu belirtti.

KİT’lerin ve kadro alamayan taşeronların sorunlarının takipçisi olacağını söyleyen Binali Yıldırım, kimsenin hakkının kaybolmasına ve gecikmesine izin vermeyeceklerinin sözünü verdi.

Maksat İstihdam