Bilim Kurulu üyesi: Sorun büyük kısıtlamalara dönebiliriz! | Maksat İstihdamMaksat İstihdam

26 Kasım 2020 - 06:49

Bilim Kurulu üyesi: Sorun büyük kısıtlamalara dönebiliriz!

Bilim Kurulu üyesi: Sorun büyük kısıtlamalara dönebiliriz!
Son Güncelleme :

15 Kasım 2020 - 15:19

58 görüntülenme

Kısıtlamalar geri dönecek mi? sorusu vaka sayısının yeniden 3 binin üzerine çıkması ile birlikte vatandaşların aklına sıkça geliyor. Her ne kadar istenmiyor olsa da, bir çok yasağın da dönmesi ile birlikte bu durum zamanla kaçınılmaz hale gelecek gibi görünüyor. Yasaklar ile ilgili bugün Bilim Kurulu üyesi Prof.Dr. Tevfik Özlü de açıklama yaptı. Gelen yasakların üstüne yeni yasakların eklenebileceği bizzat Özlü tarafından açıklandı. Peki sokağa çıkma yasağı geri gelecek mi?

Bugün Ulusal Kanal’a konuşan Özlü, salgın ile mücadele sürecinde test için artık kuyrukların oluşmaya başladığını, hastanelerde yoğun bakım ve ağır vaka sayısının da giderek arttığını söyledi.

YASAKLAR DÖNEBİLİR

Sorunun her geçen gün büyüdüğünü söyleyen Özlü; “Biz bu süreçle ilgili alınması gereken tedbirler konusunda tüm adımları, bütün basamakları, yapılması gereken tedbirleri hazırladık. Tavsiyelerin zamanlaması, kapsaması, dozajı kamu yönetiminin elinde” dedi ve böyle giderse ciddi sorunların yaşanabileceğini söyledi.

Yasaklamaların her an geri dönebileceğini söyleyen Özlü;  “Herkese büyük bir sorumluluk düşüyor. Önümüzdeki günlerde daha kötü tablolara evrilmemek için hiçbir şey yokmuş gibi tedbirleri göz ardı etmek bizi üzüyor. Hepimiz her gün hastaneye gelirken bugün enfekte olacak mıyım diye korkarak geliyoruz.” dedi.

SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI DÖNECEK Mİ?

Özlü bu konuda herhangi bir yorum yapmadı. Fakat son gelen bilgiler sokağa çıkma yasağının bir süre daha rafta duracağını söylüyor. Fakat vaka artışları ve hastane kapasitelerinin doluşu bu şekilde devam ederse hafta sonu sokağa çıkma yasakları da dönebilir.