Bilim Kurulu toplanıyor: Yeni tedbirler gelecek | Maksat İstihdamMaksat İstihdam

3 Aralık 2020 - 16:06

Bilim Kurulu toplanıyor: Yeni tedbirler gelecek

Bilim Kurulu toplanıyor: Yeni tedbirler gelecek
Son Güncelleme :

28 Ekim 2020 - 13:00

98 görüntülenme

Başta İstanbul olmak üzere Türkiye’de vaka sayılarının artması üzerine Sağlık Bakanı Fahrettin Koca önderliğinde Bilim Kurulu bugün toplanıyor. Bilim Kurulu gündemi son derece yoğun. Bir çok ilimizde artan vaka sayıları yeni tedbirler almayı artık zorunlu kılıyor. Tedbirlerin ne olacağı şimdilik belirsiz. Bir çok insanın aklına ilk olarak sokağa çıkma yasağı geliyor. Fakat Bakan Koca önderliğindeki Bilim Kurulu’nun buna sıcak bakmadığı biliniyor. Fakat bir takım tedbirlerin mutlaka geleceği konuşuluyor. Gelecek kısıtlamalar hakkında iki iddia var.

KAFE-RESTORANLARA GİRİŞTE HES KODU

HES Kodu pandemi sürecinin başından beri hayatımızın bir parçası olmuş durumda. Bugün bir çok kamu kurumunda, seyahatlerde ve sınavlarda HES kodu uygulaması geçerli. Bugün yapılacak Bilim Kurulu toplantısı sonrası açıklanacak yeni kısıtlamalar ile ilgili bir iddia da HES Kodu için oldu.

İddiaya göre bugün kafe-restoranlara girişte HES Kodu zorunluluğu gelecek.

Ayrıca bir diğer iddiaya göre aileler dışında kalabalık toplantıların yapılmasının önüne geçileceği konuşuluyor.

ESNEK ÇALIŞMA GÜNDEMDE

Bilim Kurulu’nun bugün alacağı konuşulan tedbirler arasında esnek çalışma da mevcut. Bir süredir düşünülen kamu ve özel sektörde esnek çalışmanın bugün Bilim Kurulu tarafından önerilmesi gelen haberler arasında.