Berat Albayrak'ın ayrılığı sonrası kabine değişimi olacak mı? Ankara Kulisleri karıştı | Maksat İstihdamMaksat İstihdam

26 Kasım 2020 - 06:42

Berat Albayrak’ın ayrılığı sonrası kabine değişimi olacak mı? Ankara Kulisleri karıştı

Berat Albayrak’ın ayrılığı sonrası kabine değişimi olacak mı? Ankara Kulisleri karıştı
Son Güncelleme :

09 Kasım 2020 - 22:53

62 görüntülenme

Türkiye son 24 saati olağanüstü durumda geçerdi. Hazine ve Maliye Bakanlığı görevini yürüten Berat Albayrak 8 Kasım Pazar akşamı sosyal medyadan istifa mektubu paylaştı. Aradan geçen 24 saat sonra istifanın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından kabul edilmesi ile Berat Albayrak, Cumhurbaşkanlığı Hükumet Sistemi başından beri yürüttüğü Hazine ve Maliye Bakanlığı görevini bıraktı. Görev bırakmanın ardından Ankara Kulisleri karıştı. Kabine değişimi söylentileri aldı yürüdü.

İLK İDDİA FATİH ALTAYLI’DAN

Habertürk Gazetesi yazarı Fatih Altaylı, önceki gün Albayrak’ın istifasının ardından Ankara’da bir kabine değişikliği olabileceğini iddia eden ilk isim oldu. Altaylı açıklamalarında;

“Türkiye bir ne diyeyim, beklemediği, hafiften de kıyamet koparan bir haberler çalkalanmakta idi. Hazine ve Maliye Bakanı’nın istifa ettiğine yönelik bir rivayet var. Çünkü resmî istifa açıklaması yapılmadı, Berat Albayrak’ın Instagram hesabından istifa ettiğine dair bir paylaşım yapıldı. Resmi olarak kimse doğrulamadı, yalanlamadı. Herkes doğru mu değil mi diye ortada kaldı. Benim bildiğim istifa ciddi bir iştir, Instagram hesabından değil, resmî kurumsal açıklamalarla yapılması gereken bir iştir. Ben resmî açıklamayı duyana kadar böyle şeylerin ne doğruluğu ne de yalanlığı konusunda bir laf etmemeyi tercih ederim. Sanki bu iddianın gerçeklik payı çok yüksek gibi duruyor şu anda.

Resmi açıklamayı büyük ihtimalle Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı’ndan yapacaklardır diye umuyoruz, bekliyoruz. Ciddi devletler böyle yaparlar çünkü, o ciddiyetin yakında ortaya çıkacağını ummaktan başka elimizden bir şey gelmiyor. Kabine değişikliğinin yarın olacağı konusunda bir takım haberler dolaşmıyor değil, ama dediğim gibi tamamı Ankara dedikodularından ibaret. Yarınki köşemize taşıyacağız. ”

ifadelerini kullandı.

BUGÜN DAHA ÇOK DİLLENDİRİLİYOR

Berat Albayrak sonrası ekonomi koltuğu boş durumda. Herkes yeni ekonomi bakanı için arama yaparken, Ankara Kulisleri’nde kabine değişimi iddiaları sıkça dillendiriyor. Televizyonda yorum yapan bazı siyasi uzmanlar da kabine değişikliği iddiasını ekrana taşıyor.

Önümüzdeki saatler sıcak gelişmelere gebe.