Bayram öncesi emekli ikramiyesi ne zaman yatacak? | Maksat İstihdamMaksat İstihdam

26 Eylül 2020 - 08:45

Bayram öncesi emekli ikramiyesi ne zaman yatacak?

Bayram öncesi emekli ikramiyesi ne zaman yatacak?
Son Güncelleme :

16 Temmuz 2019 - 10:00

227 görüntülenme

2019 Kurban Bayramı için bir aydan kısa bir vakit kala emeklilerin ikramiye telaşı başladı. Rahat bir kurban bayramı geçirmek isteyen emekliler bayram öncesi emekli ikramiyesi ne zaman yatar? sorusuna yanıt aramaya başladı. 11 Ağustos’ta başlayacak bayram öncesi ikramiye son derece kritik. Peki kimler emekli ikramiyesi alabilir?

Kurban Bayramı 11 Ağustos 2019 Pazar günü başlayıp 14 Ağustos Çarşamba günü sona erecek. 4 gün sürecek bayram maddi durumu olanlar kurban ibadetini yerine getirmeye çalışacak. Kurbanlık fiyatları da göz önüne alındığında kurban kesmek isteyen emekliler ikramiye telaşına düştü.

Emekli ikramiyesi son yıllarda bayram öncesi veriliyor. Ramazan Bayramı öncesinde ikramiyeler 31 Mayıs’ta hesaplara yatmıştı. Bu bayram için de bekleyiş arttı.

BAYRAM İKRAMİYELERİ NE ZAMAN VERİLECEK?

Emekliye bayram ikramiyesinin ikinci ödemesi kurban bayramının öncesinde olacak. İkramiyeler yine kimlik numarasına göre sırayla hesaplara yatacak. Hükümetten veya yetkililerden konu ile ilgili resmi bir açıklama henüz gelmedi. Fakat genel uygulamaya baktığımızda 5-9 Ağustos arasında ikramiyelerin yatacağına kesin gözüyle bakılıyor.

İkramiye hakkı bulunan her emekli 1000 TL net ikramiye alacak. Bu da gelen zamlar ile birlikte cüzdanları rahatlatacak.

HANGİ EMEKLİLER İKRAMİYE ALABİLİR?

Emekli ikramiyesi ödemelerin yapıldığı tarih itibari ile SGK’dan emekli aylığı, yaşlılık aylığı, vazife malullüğü aylığı, malullük aylığı, ölüm aylığı ve sürekli iş göremezlik geliri ile ölüm geliri alanlara verilir.

Ayrıca yine SGK tarafından aylık alan şehit yakını, gazi, muharip gazi, güvenlik korucusu, şampiyon sporcu ve terör mağduru vatandaş da bu ikramiyenin hak sahiplerindendir.

Maksat İstihdam