Erdoğan'dan ikinci Ayasofya müjdesi | Maksat İstihdamMaksat İstihdam

26 Eylül 2020 - 03:06

Başkan Erdoğan’dan ikinci Ayasofya müjdesi

Başkan Erdoğan’dan ikinci Ayasofya müjdesi
Son Güncelleme :

27 Mart 2019 - 18:44

332 görüntülenme

Türkiye’de ve tüm İslam Alemi’nde beklenen konulardan biri olan Ayasofya’nın tekrar cami yapılması son günlerin gündeminde üst sıralarda yer alıyor. Geçtiğimiz gün canlı yayında açıklama yapan Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ayasofya’nın cami haline gelmesi için 31 Mart yerel seçimler sonrasını işaret etmişti.

İLGİLİ HABER: AYASOFYA SEÇİMDEN SONRA CAMİİ OLUYOR

Önceki gün Sinan Erdem Spor Salonu’nda düzenlenen Trabzonlular gecesinde bir konuşma yapan Erdoğan’ın gündeminde yeniden Ayasofya vardı.

SEÇİMDEN SONRA ASLINDA DÖNECEK

O zaman yaptığı açıklamalarda Ayasofya’nın girişlerini ücretsiz hale getireceğini belirten Erdoğan, seçimden sonra da Ayasofya’nın aslında Rücu ettirileceğini, yani seçimden sonra Ayasofya’nın müze olmaktan çıkarılıp yeniden cami olacağını söyledi.

Başkan Erdoğan sözlerine şu şekilde devam etti; “Şimdi, Trump Kudüs’ü kalkıyor başkent ilan ediyor. Öyle mi? Golan Tepeleri’ni işgalci İsrail’e çekiyor öyle mi? Siz de Türkiye’den bir cevap alacaksınız tabii… Alacaksınız. Biz şu anda her şeyden önce İslam İşbirliği Teşkilatı’nın dönem başkanı olarak bunlara bir cevap vermemiz gerekmiyor mu? Biz de şimdi mesuliyetimizin gereği olan bu cevabı verdik, veriyoruz ve vereceğiz. Onun için 31 Mart bir beka meselesidir. Bunu böyle biliniz. Onun için çok çalışacağız. Hele hele Ankara, İstanbul, İzmir buralar bizim için büyük önem arz ediyor.”

Maksat İstihdam