Bakan Selçuk'tan 'taşeron' açıklaması | Maksat İstihdamMaksat İstihdam

28 Eylül 2020 - 05:43

Bakan Selçuk’tan ‘taşeron’ açıklaması

Bakan Selçuk’tan ‘taşeron’ açıklaması
Son Güncelleme :

11 Temmuz 2019 - 13:41

483 görüntülenme

Çalışma hayatında kadro alan veya alamayan taşeronlara dair sorunlar sürüyor. Hak-İş Olağan Genel Kurul‘a katılan Çalışma Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk sendikalaşmaya ve taşeron konusuna değindi.

Ankara’daki ATO Congressium’da Hak-İş Konfederasyonu 14. Olağan Genel Kurul’un misafirlerin biri de Aile, Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanı Selçuk, konuşmasına el değiştiren belediyelerde bazı sendika üyelerine yapılan baskıyı eleştirerek başladı.

SENDİKAL DİYALOGLAR ÖNEMLİ

Türkiye’nin güçlü bir çalışma hayatı inşa etmek için çabaladığını söyleyen Selçuk, 22 sendikası ve kadın, gençlik, engelli ve iş güvenliği kolları ile Hak-İş’in bu çabanın tam ortasında yer aldığını söyledi. Hak-İş ulusal ve uluslararası projeler ve örnek sendikacılık anlayışı ile sosyal adaleti sağlamada önemli bir rol oynadığını söyleyen Bakan Selçuk, Hak-İş’in sendikal çabasının yanında demokrasinin ve milli iradenin de savunulmasında önemli rol oynadığını söyledi.

DARBE DÖNEMİNİN İZLERİ SİLİNDİ

Ak Parti hükümetinin 2010 ve 2012 yıllarında yaptığı kanun değişikliği ile sendikacılıkta darbe döneminin izlerini sildiğini söyleyen Selçuk, e-devlet üzerinden sendika üyeliği yapabilme imkanının da bulunduğunu hatırlattı.

TAŞERONA KADRO

Taşeron konusunun 40 yıldan uzun bir zamandır çalışma hayatının en önemli gündem maddesi olduğunu söyleyen Selçuk, bu sorunu çözmenin de Ak Parti hükümetine nasip olduğunu söyledi.

Maksat İstihdam