Bakan Selçuk'tan sendika mesajı | Maksat İstihdamMaksat İstihdam

27 Eylül 2020 - 08:56

Bakan Selçuk’tan sendika mesajı

Bakan Selçuk’tan sendika mesajı
Son Güncelleme :

20 Haziran 2019 - 9:00

412 görüntülenme

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, son dönemlerde değişen belediyelerde yapılan sendikal baskılara değindi.

Ataşehir Zübeyde Hanım Öğretmenevi’nde yapılan ‘Memur-Sen İstanbul Buluşması‘na katılan Selçuk, burada bir konuşma yaparak son dönemlerde yapılan sendikal baskılara değindi. Sözlerine Mısır’ın ilk seçilmiş Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi’nin hayatını kaybetmesini konu alarak başlayan Selçuk, Mısır halkına taziyelerini gönderdi.

KİMSE ÜYELİKTEN AYRILMAYA ZORLANAMAZ

Yerel seçimlerin ardından CHP’nin kazandığı belediyelerdeki sorunları yakından takip ettiklerini söyleyen Aile,Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Selçuk, sendikalar baskıların ve işten çıkarılmaların yanlış olduğunu vurguladı.

Kritik bir süreçten geçildiğinin altını çizen Selçuk, yerel seçimlerden sonra bazı belediyelerdeki işçilerin sendikalarından istifa etmeye zorlandığını veya kovulduğunu üzülerek duyduklarını, anayasal bir hak olan sendika hakkını memurların ve işçilerin serbestçe kullanabileceğini ve kimsenin bunu engelleyemeyeceğini söyledi.

Anayasada belirtildiği gibi kimsenin sendika değiştirmeye veya üyelikten ayrılmaya zorlanamayacağını belirten Selçuk, bu konuda gerekli adımları attıklarını ve atmaya da devam edeceklerini vurguladı.

İşçilere seslenen Selçuk; ‘boyun eğmeyin’ dedi.

Maksat İstihdam