Bahçeli'den haçlılara gözdağı | Maksat İstihdamMaksat İstihdam

30 Eylül 2020 - 05:19

Bahçeli’den haçlılara gözdağı

Bahçeli’den haçlılara gözdağı
Son Güncelleme :

18 Mart 2019 - 11:00

222 görüntülenme

İzmir’de dün düzenlenen Cumhur İttifakı ortak mitinginde konuşan Milliyetçi Hareket Partisi lideri Devlet Bahçeli, Yeni Zelanda‘daki olay üzerinden haçlı zihniyetine değindi.

Geçtiğimiz cuma günü Yeni Zelanda’daki terör saldırısı ve 50 kişinin şehit olması üzerine konuşan Bahçeli, olayda tıpkı Haçlı Seferlerinde kullanılan ‘Tanrı bunu istedi’ sözünün gündeme geldiğini ve olayda bir teröristten daha fazlasının olduğunu söyledi.

Olayı düzenleyen Haçlı zihniyetine sahip teröristin Türkiye’yi de tehdit ettiğini hatırlatan Bahçeli, bu olayın Türkiye’nin beka sorununa bir delalet olduğunu ve ülkede kimsenin ‘beka sorunu yoktur’ dememesi gerektiğini vurguladı. 31 Mart seçimlerinin bir beka seçimi olduğunu vurgulayan Bahçeli, bu zihniyete karşı yegane güvenilir limanın Cumhur İttifakı olduğunu söyledi.

Bahçeli konu ile ilgili sözlerine; “Bugün karşımıza tekrar çıkanlar, dün Çanakkale’den püskürtülenlerdir. Bugün karşımıza yeniden çıkanlar, dün İzmir’de denize dökülenlerdir. Biz bunlara asla müsaade edemeyiz. Bu zillete asla izin veremeyiz. Rengini şehitlerimizin kanından alan al bayrağımızın düşmesini, İstiklal Marşımızın susmasını, inancımızın mukaddes çağrısı olan ezanımızın kesilmesini, nifak ile bin yıllık kardeşliğimizin bozulmasını asla sineye çekemeyiz çünkü biz Cumhur İttifakı’yız, biz Türk milletiyiz, biz Türkiye’yiz. Dün ecdadımız reddetmişti, bugün Cumhur İttifakı, dün 57. Alay şehadete hazırdı, bugün Cumhur İttifakı, biz zilletin dayatmalarını bozmak için varız, var olmaya da devam edeceğiz.” diyerek devam etti.

Maksat İstihdam