'AVM'ler bayramda tatil yapmalı' | Maksat İstihdamMaksat İstihdam

1 Ekim 2020 - 16:37

‘AVM’ler bayramda tatil yapmalı’

‘AVM’ler bayramda tatil yapmalı’
Son Güncelleme :

29 Mayıs 2019 - 10:00

464 görüntülenme

Ramazan Bayramı yaklaşıyor. Hükümet aldığı karar ile resmi kurum ve kuruluşlarda bayram tatilini 9 gün yaptı. Bu tatil kararını uygulayacak ve uygulamayacak özel şirketler bulunsa da bayram zamanı pek çok şirket çalışanlarına tatil veriyor. Fakat AVM çalışanları dinlenme imkanı bile bulamıyor. Bu konuyu TESK Başkanı Bendevi Palandöken gündeme taşıdı.

Yazılı bir açıklama yapan Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi  Palandöken, Ankara, Konya ve Antalya’da yılbaşı ve dini bayramların ilk gününde AVM’lerin kapalı olmasına ilişkin kararların tüm Türkiye genelinde uygulanması gerektiğini savundu.

ÇALIŞMA SAATLERİ DÜZENLENMELİ

AVM’lerin çalışma saatlerine dair perakende yasasının güncellenmesini de öneren Palandöken, AVM’lere yönelik bir tatil kararının hem AVM personeli, hem de esnaflar tarafından memnuniyet ile karşılanacağını savundu.

AVM’lerde çalışanların aileleri ve sosyal hayatları açısında 1 günlük tatilin çok önemli olduğunu vurgulayan Palandöken, Avrupa’da önemli günlerde bir tane bile açık AVM’nin olmadığını ve AVM’leri tatil eden 3 il gibi tüm Türkiye’nin bayramın ilk günü için aynı kararı alması gerektiğini savundu.

Maksat İstihdam