Askere gidenlere ücret ödenecek! | Maksat İstihdamMaksat İstihdam

27 Eylül 2020 - 15:46

Askere gidenlere ücret ödenecek!

Askere gidenlere ücret ödenecek!
Son Güncelleme :

16 Şubat 2019 - 8:00

335 görüntülenme

Yeni askerlik sistemi konusu yerel seçim öncesi her gün biraz daha netlik kazanıyor. Askerlik çağına gelen veya yaklaşan milyonlarca genci ilgilendiren yeni askerlik yasası için gün sayılıyor. Konu ile ilgili son açıklama Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘dan geldi.

Dün canlı yayına katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan, gündemin en önemli konuları arasında yer alan yeni askerlik sistemi ile ilgili soruları yanıtladı. Sisteme son şeklinin verilmeye başlandığını söyleyen Erdoğan’ın açıklamalarına göre yeni askerlik yasası şunları içeriyor;

6-9-12 sistemi

Özellikle 6-9 ve 12 aylık sistemler üzerinde durulacağını söyleyen Erdoğan, bunların da er ve erbaş durumlarının söz konusu olduğunu söyledi. Yedek subaylık konusunda da çalışmalar olduğunu söyleyen Başkan Erdoğan, 12 aylık yedek subaylık konusunun da düşünüldüğünü belirtti.

Yetişmiş insanlardan TSK’da da istifade etmek istediklerini söyleyen Erdoğan, bu 12 ayın 1 ayının izin olarak yapılacağını söyledi.

İhtiyaca göre adımlar atılacağını söyleyen Erdoğan, bedelli ve dövizli askerliğin karşılığının aynı olacağını da sözlerine ekledi ve bedelli ve dövizli askerlik konusunda bir soru işaretinin de yeni sistemle yok olacağını söyledi.

Erdoğan son olarak temel eğitimde askerlere para ödeneceğini de söyledi.

Maksat İstihdam