Ara tatil seminerleri yüz yüze mi? Uzaktan mı olacak? MEB kararı geldi | Maksat İstihdamMaksat İstihdam

30 Kasım 2020 - 16:31

Ara tatil seminerleri yüz yüze mi? Uzaktan mı olacak? MEB kararı geldi

Ara tatil seminerleri yüz yüze mi? Uzaktan mı olacak? MEB kararı geldi
Son Güncelleme :

10 Kasım 2020 - 22:51

206 görüntülenme

Okullar 16 Kasım 2020 tarihinden itibaren ara tatile girecek. 13 Kasım Cuma günü ara tatil öncesi son dersler yapılacak. Pandemi bir çok kişiyi olduğu gibi öğretmenleri de etkiledi. Okullar ara tatildeyken öğretmenler seminer dönemi ile uğraşacak. Peki 16 Kasım ara tatil seminerleri uzaktan mı olacak? 

2020-2021 yılı Eğitim-Öğretim Takvimi’ne göre 16 Kasım’da ara tatil seminer dönemi öğretmenler için başlayacak. Bu dönemde pandeminin hala etkili olması öğretmenlerin talebini seminerlerin online olarak yapılması olarak şekillendiriyor.

MEB KARARI GELDİ

Milli Eğitim Bakanlığı önümüzdeki günlerde uzaktan eğitim ile ilgili bir karar verebilir. Fakat şimdilik yüz yüze kararı etkili. Son olarak Ağustos’ta seminer dönemi yüz yüze yapılmıştı.

Öğretmenler seminer döneminin online yapılması halinde okulların 1 hafta boş kalarak dezenfekte edilmesine zaman kalacağını söylüyor.

Bugün açıklama yapan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 16-20 Kasım arası yapılacak ara tatil seminer döneminde öğretmenlerin uzaktan, online biçimde seminer yapacaklarını söyledi.