Ankara Kulisleri Berat Albayrak'ın istifa duyurusu ile karıştı | Maksat İstihdamMaksat İstihdam

28 Kasım 2020 - 01:44

Ankara Kulisleri Berat Albayrak’ın istifa duyurusu ile karıştı

Ankara Kulisleri Berat Albayrak’ın istifa duyurusu ile karıştı
Son Güncelleme :

08 Kasım 2020 - 20:57

69 görüntülenme

Bugün akşam saatlerinde Instagram hesabından bir istifa duyurusu yayınlayan Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, 8 Kasım 2020 Pazar akşamı itibari ile ülke gündeminin bir numaralı konusu oldu. Tüm ülkenin bir numaralı merak konusu; “Berat Albayrak istifa mı etti?” sorusunun yanıtı. Fakat bu konuda an itibari ile tam anlamıyla bir bilinmezlik hakim. Ankara’da şu an hükumet kanadından hiç bir açıklama gelmemesi insanları düşündürüyor.

HACKLEME Mİ? DEĞİL Mİ?

Akşam saatlerinde Instagram hesabından istifa ediyorum diyen Berat Albayrak ardından Twitter hesabını da kapattı. Bu gelişme üzerine bir kısım haber bültenleri bir istifa söz konusu olmadığını, Berat Albayrak’ın sosyal medya hesaplarının hacklendiğini iddia etti.

Fakat ne Berat Albayrak’tan ne de resmi ajanslardan istifa veya hacklenme iddiası doğrulanmadı. Hükumetin sessiz kalması kafaları karıştırıyor.

İDDİALAR ÜST ÜSTE

Ankara Kulislerinden çok farklı haberler geliyor. Kimi kaynaklar Berat Albayrak’ın istifa ettiğini, fakat hükumet kanadından buna karşı çıkıldığı için kendisinin ikna edilmeye çalışıldığını söylerken, kimi kaynaklar Berat Albayrak’ın görevden alındığını bile iddia ediyor.

Ankara’da şu an bir bilgi kirliliği hakim. Medyanın büyük oranda sessizliğinin altında bu bilgi kirliliği yer alıyor. Bir takım kaynaklar medyanın sessiz kalması talimatı aldığını da iddia ediyor.

Halk ise konu ile ilgili bir açıklama bekliyor.