Adalet Bakanı açıkladı: Adalet Bakanlığı 1500 işçi alımı kesinleşti! Alım ne zaman?

2 Mart 2021 - 02:29

Adalet Bakanı açıkladı: Adalet Bakanlığı 1500 işçi alımı kesinleşti! Alım ne zaman?

Adalet Bakanı açıkladı: Adalet Bakanlığı 1500 işçi alımı kesinleşti! Alım ne zaman?
Son Güncelleme :

23 Şubat 2021 - 18:42

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, bir son dakika açıklaması yaparak, Adalet Bakanlığı KPSS'li alımların ardından bir de Adalet Bakanlığı işçi alımı geleceğini söyledi. Adalet Bakanlığı'nın resmi sitesinde yayınlanan açıklamada;

"Adalet Bakanlığında 1500 işçi, Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) üzerinden istihdam edilecek. Ayrıca öğretmen, psikolog, sosyal çalışmacı, mühendis, veteriner, fizyoterapist gibi 202 kadro için Ceza Tevkif Evleri Genel Müdürlüğü, 16 mütercim ve çözümleyici kadroları için ise Personel Genel Müdürlüğü ilan açıklayacak. " dedi. Böylece kamu personel alımı bekleyenler için 2021 Adalet Bakanlığı işçi alımı kesinleşmiş oldu.

Not: KPSS'li alımda öğretmen, psikolog gibi kadrolar bekleniyor. 202 kadro sözleşmeli personel alımı için olacak. 1500 işçi alımında başka alımlar bekleniyor.

ALIMLAR İŞKUR'DAN OLACAK

Adalet Bakanlığı 1500 işçi alımının ülkedeki cezaevlerine, 1500 kadar olması bekleniyor. Türkiye Geneli her ile ilan beklenmese de, başvuruların ülke geneli olması bekleniyor.

YAKINDA GELECEK

Adalet Bakanı Gül'ün açıklamalarının ardından alınan bilgilere göre 1500 kişi işçi alımı için Mart'ın ilk veya ikinci haftası bekleniyor. Bu ilanların KPSS'li alımlarla mı, yoksa ayrı mı geleceği ise şimdilik bilinmiyor.

Konuya ilişkin tüm duyuruları anında sizlere yapacağız. TIKLA-TAKİPÇİ OL-KAÇIRMA

HANGİ KADROLARDA ALIM OLACAK?

Beklenen kadrolar şu şekilde;

  • Temizlik Görevlisi
  • Güvenlik Görevlisi
  • Beden işçisi
  • Çeşitli teknik personel
  • Bakım onarım personeli

Bu kadrolara ek olarak sürprizler de çıkabilir. Gelişmeler yaşandığında duyuracağız.

KPSS'li alımlarda ise 800 mübaşir, 2500 zabıt katibi, 5-6 bin civarı ise infaz koruma memuru alımı yer alması beklentiler arasında.