ABD Başkanlık seçimine saatler kaldı: Sonuçların tarihi merak ediliyor | Maksat İstihdamMaksat İstihdam

1 Aralık 2020 - 11:46

ABD Başkanlık seçimine saatler kaldı: Sonuçların tarihi merak ediliyor

ABD Başkanlık seçimine saatler kaldı: Sonuçların tarihi merak ediliyor
Son Güncelleme :

02 Kasım 2020 - 18:02

69 görüntülenme

Amerika Birleşik Devletleri en kritik seçim süreçlerinden birini geride bırakmak üzere. ABD Başkanlık Seçimleri 3 Kasım 2020 tarihinde yapacak. Cumhuriyetçileri Donald Trump, Demokratları Joe Biden temsil edilecek. ABD tarihinin en sansasyonel ve tartışmalı başkanı Donald Trump için kritik günler başladı. Son yorumlar seçimde Joe Biden’ın bir hayli önde olduğunu söylüyor. Fakat son karar sandıkta verilecek. Peki ABD Başkanlık seçimi sonuçları ne zaman belli olacak?

3 KASIM’DA SANDIK BAŞINDA

ABD ve tüm dünyanın gözü 3 Kasım 2020’de yapılacak Başkanlık Seçimleri’nde olacak. Seçimi kazanan başkan 20 Ocak’ta görev başı yapacak.

Bu seçim Türkiye için de çok kritik. Özellikle piyasalar Biden’ın seçilme ihtimalinden endişeli. Biden, seçim kampanyaları boyunca Türkiye’ye karşı düşmanca tutumu ile dikkat çekiyordu. Trump’ın ise mevcut durumda Türkiye ile ilişkileri daha sıcak görünüyor.

4 KASIM ÇARŞAMBA GÜNÜ BELLİ OLABİLİR

ABD Başkanlık Seçim sonuçlarının ne zaman geleceği her seçimde farklılık gösteriyor. Fakat son yıllarda genelde seçimden sonraki 24 saat içinde sonuçlar netleşiyor.

Seçime dair sonuçların 4 Kasım Çarşamba sabahı (Türkiye Saati ile) gelmesi bekleniyor.