7 MİLYON OY'U GARANTİ ETME SANATI | Maksat İstihdamMaksat İstihdam

27 Eylül 2020 - 22:50
Namık Kemal Yıldız

Namık Kemal YILDIZ; Eğitimci-yazar. Ankara Gazi Üniversitesi, Gazi Eğitim Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun oldu. Millî Eğitim Bakanlığında çeşitli görevlerde bulundu. İngiltere, Romanya, İran ve Afganistan'da Millî Eğitim Bakanlığı adına çalışmalara katıldı. Eğitim alanında yazılarına Maksat İstihdam'da devam etmektedir.

Namık Kemal Yıldız

7 MİLYON OY’U GARANTİ ETME SANATI

7 MİLYON OY’U GARANTİ ETME SANATI
Son Güncelleme :

21 Şubat 2019 - 12:33

3.736 görüntülenme

Yaklaşık 40 gün sonra, 31 Mart 2019 Tarihinde Mahalli İdareler Genel Seçimleri yapılacaktır. Çok önemli olan bu seçimlerde çeşitli ittifaklar kurulmuş, iktidar ve muhalefetin oluşturduğu ittifak sözcüleri, kazanma umudunda olduklarını medyada ve meydanlarda belirtmektedirler.

Seçimlerden öncesinde öğretmenler, 3600 Ek göstergenin yasallaşmasını bekliyor.

Sadece öğretmenler mi? Değil elbette.

Polisler, hemşireler ve din görevlileri de, seçimler öncesinde Türkiye Büyük Millet Meclisinde ek göstergenin görüşülmesini beklemektedir.

Sadece öğretmenler, polisler, hemşireler ve din görevlileri mi? Değil elbette… Aileleri de bu müjdeyi bekliyor. Bunların aileleri yaklaşık 7 milyon seçmen demektir. Bu koca aileyi memnun etmek demek, 7 milyon seçmeni kazanmak demektir.

Sayın Cumhurbaşkanımızın 26 Mayıs 2018 tarihinde, Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde düzenlenen iftar etkinliğinde, 2018 Yılı Cumhurbaşkanlığı ve Genel Seçim Beyannamesi’ni açıkladığı konuşmasında ne demişlerdi? Hatırlayalım. Hatta kendi ifadesiyle aynen verelim:

”Değerli kardeşlerim önemli bir konuya geliyorum. Burayı hassas dinleyelim. Polis, öğretmen, hemşire, din görevlilerimize bir müjde vermek istiyorum. Öğretmen, polis, hemşire ve din görevlileriyle beraber diğer idarecilerimizin de emeklilik ek göstergelerini 3 bin 600’e çıkaracağız. Buradaki adaletsizliği gidermiş olacağız” demişlerdi. Bu sözü kulaklarda görüntüsü de hafızalarda yerini korumaktadır.

Evet, seçimler zaferle tamamlandı.

Seçimde verilen vaatlerin uygulamaya konulması amacıyla, Cumhurbaşkanlığınca, Birinci Yüz Günlük Plan hazırlandı. Bu planda ilk yüz gün içinde yapılacaklar sıralandı. Neyin, ne zaman, nasıl ve kim tarafından yapılacağı belirtildi. Yüz gün sonunda planda belirtilen eylemlerin birçoğu gerçekleştirildi.

İlk yüz gün bitti. İkinci yüz gün başladı.

Şimdi, Cumhurbaşkanlığınca İkinci Yüz Günlük Plan hazırlandı. İkinci Yüz Günlük Planda,  3600 ek göstergenin verilmesi de var. Cumhurbaşkanlığı web sayfasında bu plan yayımlandı. Hesaplandığında 31 Mart tarihinden önce yasallaşması beklenmektedir. Ancak seçimler var. Vekiller, seçim bölgelerinde çalışmak için Ankara dışına çıkmışlardı.

İstanbul Belediye Başkanlığı için aday olan Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanının istifa etmesi sonucunda yeni başkan seçimi için TBMM açılacak. Vekiller Ankara’ya gelecekler yaklaşık bir hafta Mecliste seçim turları yaşanacak. Meclis Başkanını seçmek amacıyla toplanan Meclisin gündemine 3600 ek göstergenin alınması büyük bir fırsat olacaktır.

Fırsat bu fırsat, vekiller mecliste toplanmış iken 3600 ek gösterge maddesinin gündeme almasında büyük yarar görülmektedir.

Başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere, iktidarın siyaset bilimcileri, toplum mimarları, seçimden sorumlu yetkililer, karar vericiler, kurt politikacılar, seçim öncesinde 7 milyon OY’u garanti etme sanatını icra etme bilgi, beceri, tecrübe ve iradesine sahiptirler…

Bir OY bile önemli…

Hiç zaman geçirilmeden,

Seçimden önce;

Şimdi Fatihler yetiştiren fedakâr öğretmenleri sevindirme zamanı…

Şimdi kahraman polislerimize müjde verme zamanı…

Şimdi müşfik hemşirelerimizi müjdeleme zamanı…

Şimdi doğru yolun mürşidi din görevlilerimizi mutlu kılma zamanı…

Şimdi 7 milyon seçmeni kazanma zamanı…

Şimdi 7 milyon oyu garanti etme zamanı…

Ümitliyim…

Devletime güveniyorum…

Şimdiden hayırlı olsun demek istiyorum…

 

Namık Kemal YILDIZ