6-7-10 ve 11. sınıflar ne zaman açılacak? MEB yüz yüze eğitim tarihleri belli mi? | Maksat İstihdamMaksat İstihdam

3 Aralık 2020 - 17:22

6-7-10 ve 11. sınıflar ne zaman açılacak? MEB yüz yüze eğitim tarihleri belli mi?

6-7-10 ve 11. sınıflar ne zaman açılacak? MEB yüz yüze eğitim tarihleri belli mi?
Son Güncelleme :

03 Kasım 2020 - 15:00

171 görüntülenme

Türkiye’de 23 Eylül’den beri kademeli olarak yüz yüze eğitime dönüş ilk ve orta dereceli okullarda devam ediyor. Bir çok sınıf düzeyi 23 Eylül-2 Kasım arasındaki süreçte yüz yüze eğitime geçti. Geriye sadece 6-7-10 ve 11. sınıflar kaldı. Bu düzeydeki öğrenciler ve velileri yüz yüze eğitim tarihi için açıklama bekliyor. Bu hafta 5 ve 9. sınıfların ders başı yapması, ayrıca sınav dönemlerinin de yaklaşması kalan sınıfların akıbetini sorgulatıyor.

MEB ÇALIŞMALARI SÜRDÜRÜYOR

İlk olarak bazı sosyal medya sitelerindeki 23 Kasım’da açılma iddiaları kesin değil. Milli Eğitim Bakanı Selçuk geçtiğimiz hafta yaptığı açıklamada 23 Kasım ile ilgili henüz net bir karar almadıklarını, kendilerinden gelen dışında hiç bir açıklamaya itibar edilmemesi gerektiğini söyledi.

6-7-10 ve 11. sınıflar için ise çalışmalar sürüyor. Kasım ayında yazılıların başlatılması amaçlanırken, bu sınıfların da bir an önce yüz yüze eğitime dahil edilmesi için çalışmalar hız kazanmış durumda. Fakat kesinleşen hiç bir tarih bulunmuyor.

Konu ile ilgili açıklama yapan Bakan Selçuk; “Hangi sınıflar ne şekilde açılacak konusu bizim yapacağımız değerlendirmelere bağlı olacak. Amacımız tüm sınıfların yüz yüze eğitime geçmesi. Tüm çocukları eğitimde tutmak ve okulları açık tutmak istiyoruz” ifadelerini kullanmıştı.

MEB’in konu ile ilgili yoğun çalışmaları devam ediyor. Önümüzdeki günlerde net açıklama yapılacak.