21 Eylül'de okullar böyle açılacak: Evlerinde interneti olmayanlar unutulmadı | Maksat İstihdamMaksat İstihdam

31 Ekim 2020 - 18:47

21 Eylül’de okullar böyle açılacak: Evlerinde interneti olmayanlar unutulmadı

21 Eylül’de okullar böyle açılacak: Evlerinde interneti olmayanlar unutulmadı
Son Güncelleme :

18 Eylül 2020 - 11:00

97 görüntülenme

Okulların yüz yüze eğitime başlangıcı için önümüzde sadece bir hafta sonu kaldı. 21 Eylül 2020’de okullar Mart ayından beri ilk kez öğrencilerle birlikte ders zilini çalacak. Pandemi sürecinde kritik görülen ve sonuçları merak edilen adımlardan biri daha atılıyor. Okullar nasıl açılacak? sorusu bir çok velinin kafasını kurcalamaya devam ederken, okullarda corona önlemleri en çok merak edilen konuların başında geliyor. Konu ile ilgili detaylar gelmeye devam ediyor.

3 HAFTA DURUMA BAKILACAK

21 Eylül’de ana sınıflar ve ilköğretim 1.sınıf ders başı yapacak. Tedbirler ve kısıtlı sürelerle başlayacak okulların durumu 3 hafta izlenecek. 3 haftanın sonunda diğer sınıfların gelip gelemeyeceğine bakılacak. İlk etapta 8 ve 12.sınıfların üniversite hazırlığı için okullara döndürülmesi MEB’in ilk planı. Tabi bunun için okulların salgını nasıl etkileyeceğine ve 3 hafta sonra ülkemizdeki salgının son durumuna bakılacak.

SINIFLAR VE DEZENFEKTANLAR HAZIR

Okullarda elbette pandemi nedeniyle açılır açılmaz önlemler üst düzey olacak. Tüm sınıflar 1.5 metre mesafeye göre ayarlanmış durumda. Her yerde mutlaka öğrencilerin kullanacağı dezenfektanlar olacak ve kullanıma teşvik edilecek.

Sınıflar gruplara ayrılacak. Şu an yapılan Destekleme Yetiştirme Kursları’nda olduğu gibi bazı okullarda yaklaşık 12’ye kadar gruplar olacak.

Okullarda maske ve hijyen kuralları eksiksiz biçimde uygulanacak.

EVLERİNDE İNTERNET OLMAYAN ÖĞRENCİLER DÜŞÜNÜLDÜ

21 Eylül’den sonra okulların bazı sınıflarında bulunan akıllı tahtalar EBA TV’ye uyumlu olacak. Bu sayede evinde interneti olmayan ve durumu olmayan öğrencilere eğitim verilmesi sağlanacak.