21-22 Kasım hafta sonu sokağa çıkma yasağı olacak mı? KPSS Ortaöğretim için sokağa çıkma yasağı gelecek mi? | Maksat İstihdamMaksat İstihdam

2 Aralık 2020 - 04:00

21-22 Kasım hafta sonu sokağa çıkma yasağı olacak mı? KPSS Ortaöğretim için sokağa çıkma yasağı gelecek mi?

21-22 Kasım hafta sonu sokağa çıkma yasağı olacak mı? KPSS Ortaöğretim için sokağa çıkma yasağı gelecek mi?
Son Güncelleme :

16 Kasım 2020 - 21:56

303 görüntülenme

Türkiye Koronavirüs mücadelesinde artan vaka sayıları ile boğuşuyor. Vakaların her ilde yükselişte olması yetkilileri düşündürüyor. Öldürücülüğünü koruyan Korona, kış aylarının gelmesi ile birlikte iyice tehlikeli hale geldi. Bu kapsamda alınacak yeni tedbirler ile bulaşma hızının azaltılması bekleniyor. Özellikle hastane kapasitelerinin artık çok zorlanması yetkilileri kara kara düşündürüyor. Öte yandan 21-22 Kasım sokağa çıkma yasağı ihtimali gündeme geldi. 22 Kasım 2020 Pazar günü yapılacak 2020 KPSS Ortaöğretim için sokağa çıkma yasağı gelecek mi? merak ediliyor.

SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI GELDİ

17 Kasım’da Bakanlar Kurulu toplantısından sonra Türkiye Geneli ikinci bir emre kadar her ilde, her hafta sonu sokağa çıkma yasağı uygulanacak.

Yasağın ilk olarak 21-22 Kasım’da başlaması bekleniyor. Sabah 10.00 ila akşam 20.00 arası sokağa çıkmak serbest. Fakat bu saatler dışında hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak.

KPSS Önlisans günü de yasağın gelmesi bekleniyor. Fakat sınava girecekler için yasak esnetilebilir.

Konu ile ilgili net karar İçişleri Bakanlığı kararnamesi ile belli olacak.