2021'de ek öğretmen ataması bekleyenlere 'ufak bir' umut ışığı

25 Temmuz 2021 - 01:40

2021'de ek öğretmen ataması bekleyenlere 'ufak bir' umut ışığı

2021'de ek öğretmen ataması bekleyenlere 'ufak bir' umut ışığı
Son Güncelleme :

06 Temmuz 2021 - 1:06

2021 yılında yapılan sözleşmeli öğretmen alımı sayısı bir çok kişiyi kızdırdı. Herkes 40 binli sayıları beklerken, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 20 bin öğretmen ataması için süreç başlatıldı. Süreç neredeyse sona ermek üzereyken, ek öğretmen ataması beklentileri de büyük oranda artmış durumda. Bu konuda uzun zamandır bir umutsuz hakim. Özellikle Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından 'yeterince öğretmen aldık' açıklamasının yapılması bir çok kişiyi hayal kırıklığına uğrattı. Fakat bugün 2021 ek öğretmen ataması için ufak bir umut ışığı doğdu.

Önceki gün Habertürk'te canlı yayın konuğu olan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'a öğretmen alımı ile ilgili sorular soruldu. Kübra Par'ın konuğu olan Bakan Selçuk, ek öğretmen ataması bekleyenleri umutlandırabilecek sözler sarf etti.

ATAMA BEKLEYEN ÖĞRETMENLER VAR

Kübra Par'ın kendisine yönelik 'Ek atama bekleyen öğretmen adayları var' ifadelerini değerlendiren Bakan Selçuk;

"Sayın Cumhurbaşkanının açıklaması kalabalık içerisinde ayak üstü bir konuşmaydı. Öğretmen ihtiyacı yok demedi. Salgın dönemiyle ilgili bir ifadeydi. Yoksa bizim öğretmen ihtiyacımız var. Emekli öğretmenlerimizden kaynaklı bir ihtiyaç var, ücretli öğretmenlerle ilgili bir ihtiyaç var. Ancak bütçe kısıtları nedeniyle daha az kadro var. Ak Parti tarihinde olağanüstü bir öğretmen alımı oldu. Üçte ikisi bu dönemde alındı. Bazen bütçe kısıtları nedeniyle böyle oldu ama bu öğretmen ihtiyacı yok anlamına gelmiyor."

Loading...

dedi.

ENGELLİ ÖĞRETMEN ATAMASI OLACAK MI?

Engelli öğretmen ataması ile ilgili de konuşan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, bu konuda da ihtiyaçlarının bulunduğunu, yıl içinde atama yapabildiklerini ve kadro geldikçe yaptıklarını belirtti. Bakan Selçuk 2022 için engelli öğretmen ataması sözü verdi.