2020 KPSS Ortaöğretim Genel Kültür soruları: Zor muydu? Adaylar yorumluyor « Maksat İstihdam

23 Kasım 2020 - 21:53

2020 KPSS Ortaöğretim Genel Kültür soruları: Zor muydu? Adaylar yorumluyor

2020 KPSS Ortaöğretim Genel Kültür soruları: Zor muydu? Adaylar yorumluyor
Son Güncelleme :

22 Kasım 2020 - 12:23

163 görüntülenme

22 Kasım 2020 Pazar günü yapılan KPSS Ortaöğretim sona erdi. Lise mezunlarının devlette sözleşmeli alımlarda yer alabilmek için ter döktüğü sınavda 120 soru için 130 dakika süre verildi. Koronavirüs nedeniyle olağanüstü tedbirlerin uygulandığı sınavda adaylar Genel Kültür ve Genel Yetenek kısımlarından sorular çözdü. Sınavdan çıkan adaylar kaç puan alabileceklerini hesap etmeye başladı bile. Bu nedenle 2020 KPSS Ortaöğretim Genel Kültür soruları gündem oldu. KPSS Ortaöğretim Genel Kültür zor muydu? KPSS Ortaöğretim Genel Kültür yorumları sizlerle.

Sınavın 60 soruluk Genel Kültür kısmında 27 Tarih, 18 Coğrafya, 9 Vatandaşlık ve 8 Güncel Bilgiler soruları soruldu. Adaylar 60 soruluk bu sınavda daha sözel bilgiler ile karşılaştı.

2020 KPSS GENEL KÜLTÜR ZOR MUYDU? KOLAY MIYDI?

Sınavdan çıkan adayların Twitter başta olmak üzere sosyal medyadaki ilk yorumlarına baktığımızda sınavın genel kültür kısmında Tarih sorularının zorlayıcı olduğu görülüyor. Ayrıca diğer kısımlarda da bazı soruların Tarih ile ilişkisi olması adayları zorlamış durumda. Yine Göbeklitepe sorusu sınav sonrası adayların gündem maddelerinden biri oldu.

Tarih’te Osmanlı ve Cumhuriyet Tarihi ile ilgili sorular adayların genel olarak şikayet ettiği kısımlar oldu.

Peki sizin için sınav nasıldı? Alttaki yorum bölümümüze yazıp sınav konusunda yorum yapabilir, diğer adaylar ile tartışabilirsiniz.