2020 KPSS Önlisans soruları nasıldı? Sınav zor muydu? Adaylar yorumluyor | Maksat İstihdamMaksat İstihdam

29 Kasım 2020 - 08:09

2020 KPSS Önlisans soruları nasıldı? Sınav zor muydu? Adaylar yorumluyor

2020 KPSS Önlisans soruları nasıldı? Sınav zor muydu? Adaylar yorumluyor
Son Güncelleme :

25 Ekim 2020 - 12:02

430 görüntülenme

Kamu Personeli Seçme Sınavı’nın 2020 yılı Önlisans sınavı bugün yapıldı. Saat 10.15’te başlayan sınav 12.25’te sona eriyor. Adaylara 120 soru sorulan sınavda 130 dakika süre sınırı bulunuyor. Genel Kültür ve Genel Yetenek alanında farklı soruların yöneltildiği sınav, adayların memur olmak için bir yılı aşkın süredir hazırlandığı en önemli gün olarak karşımıza çıkıyor. Sınavın sona ermesinin ardından adaylar 2020 KPSS önlisans nasıldı? sorusuna yanıt aramaya başlayacak. Bir çok aday başta internet olmak üzere aday yorumlarını arayacak.

2020 KPSS LİSANS ZOR MUYDU?

Adaylar bu yıl pandemi nedeniyle olağanüstü şartlarda sınava girdi. Maske, mesafe ve hijyen kuralları ile yapılan sınava 1 milyonu aşkın aday katıldı. Sınav sonuçlarına göre adaylar kamu kurumlarında atanma şansı yakalamaya çalışacak.

Sınav 120 sorudan oluştu. 130 dakika süre sınırı bulundu. Bu süre içerisinde adaylar yeterli puan almak için sorulara yanıt verdi.

Sınav sonrası başta sosyal medya olmak üzere ilk yorumlara bakıldığında, KPSS’nin bir önceki sınavında olduğu gibi, bu sınavda da soruların bir hayli zorlayıcı olduğu konuşuluyor. Özellikle bir çok aday Genel Yetenek sınavında gelen sorulardan şikayetçi. Bu noktada her zaman olduğu gibi matematik soruları adayları bir hayli zorladı.

Adaylar Türkçe kısmında ise şıkların birbirine çok yakın olması nedeniyle bir hayli zorlandıklarını söylüyor.

Peki sizin sınavınız nasıldı? Altta bulunan yorum bölümümüze yazarak fikirleriniz paylaşabilir, diğer adaylarla bilgi alışverişi yapabilirsiniz.