2020 İSG Sınavı başvuruları başladı! İSG Sınav ücreti kaç lira? | Maksat İstihdamMaksat İstihdam

31 Ekim 2020 - 18:39

2020 İSG Sınavı başvuruları başladı! İSG Sınav ücreti kaç lira?

2020 İSG Sınavı başvuruları başladı! İSG Sınav ücreti kaç lira?
Son Güncelleme :

18 Eylül 2020 - 12:29

115 görüntülenme

ÖSYM’nin düzenlediği İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü İş Yeri Hekimliği ve İş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı için başvurular 18 Eylül 2020 itibari ile başladı. 2020 İSG sınavı başvuruları için adaylar ais.osym.gov.tr adresinden başvuruda bulunacaklar. Başvuracak adayların ayrıca 2020 İSG sınav ücreti ödemesi gerekecek. 28 Eylül’e kadar sürecek başvurularda HES Kodu zorunluluğu da bulunuyor.

2020 İSG SINAVI HES KODU DETAYI

ÖSYM geçtiğimiz ay yaptığı açıklamada, kurumun düzenlediği tüm sınavlarda artık HES kodu uygulamasının geçerli olacağını duyurmuştu. Bu durum 2020 İSG Sınavı için de geçerli. Adaylar sınavın yapılacak 7 Kasım ve sonrasında geçerli HES kodunu sisteme bildirmek zorunda.

Adaylar HES Kodu’nu e-Devlet, https://hayatevesigar.saglik.gov.tr adresi, hayat eve sığar android ve ios uygulaması ve SMS vasıtası ile alabilirler. Alınacak HES Kodu en erken 7 Kasım tarihine kadar geçerli olmalıdır. Başvuru tarihinin bitişi olan 28 Eylül’den sonra eklenecek HES kodları kabul edilmeyeceği için, adaylar başvuru yaparken HES Kodu’nu girmek zorundalar.

2020 İSG SINAV ÜCRETİ KAÇ LİRA?

2020 İSG Sınav ücreti de belirlenmiş durumda. İSG Sınavına başvuracak adaylar, başvuru işlemini tamamladıktan sonra 250 liralık sınav ücreti ödemek zorunda.

Ödeme yöntemleri ise;

Akbank’ın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç); Albaraka Türk Katılım Bankasının tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç); Finansbank’ın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç); Kuveyt Türk Katılım Bankası’nın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç); Halkbank ATM, internet bankacılığı ve şubeler; ING Bank’ın tüm şubeleri ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç); Vakıf Katılım Bankası’nın tüm şubeleri ve ATM (KKTC’den başvuracak adaylar hariç); Ziraat Bankası sadece internet bankacılığı ve mobil bankacılık (Şubelerden ve ATM’den ücret yatırılmaz.); ÖSYM Kartlı Ödeme Sistemi (https://odeme.osym.gov.tr/)