2020 EKPSS Ortaöğretim (Lise) soru ve cevapları: Sınav zor muydu? Kolay mıydı? | Maksat İstihdamMaksat İstihdam

28 Kasım 2020 - 02:17

2020 EKPSS Ortaöğretim (Lise) soru ve cevapları: Sınav zor muydu? Kolay mıydı?

2020 EKPSS Ortaöğretim (Lise) soru ve cevapları: Sınav zor muydu? Kolay mıydı?
Son Güncelleme :

15 Kasım 2020 - 12:43

374 görüntülenme

Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı’nın 2020 yılı için yapılan versiyonu bugün itibari ile gerçekleştirildi. 81 ilde ÖSYM tarafından eş zamanlı olarak yapılan sınavda pandemi tedbirleri yoğun bir biçimde uygulandı. Lisans, ön lisans ve lise mezunu adayların katıldığı sınavda bu 3 mezuniyet kısmı için ayrı sorular soruldu. 10.15’te başlayan sınav sona erdi. Sınavın ardından lise mezunu engelli adaylar 2020 EKPSS Lise soruları zor muydu? sorusuna yanıt aramaya başladı.

Sınavda adaylara Genel Kültür ve Genel yetenek alanında farklı sorular soruldu. Ortaöğretim mezunu adaylar da memur olabilmek için bu zorlu maratonda ter döktü. Peki 2020 EKPSS Ortaöğretim nasıldı?

2020 EKPSS ORTAÖĞRETİM NASILDI? SORULAR ZOR MUYDU?

Sınav sonrası sosyal medyadaki aday yorumlarına baktığımızda, sınavın matematik bölümünün bir önceki yıllara göre daha kolay olduğu, fakat Türkçe dahil olmak üzere diğer bölümlerin bir hayli zor olduğu bilgileri geliyor. Sınavda adaylar Coğrafya ve Tarih kısmında zorlanmış durumda.

Peki sizin için nasıldı? Alt kısımdaki yorum bölümünden bizimle paylaşabilir, diğer adayların yorumlarına bakabilirsiniz.