2019 Kurban Bayramı tatili kaç gün olacak? | Maksat İstihdamMaksat İstihdam

1 Ekim 2020 - 18:51

2019 Kurban Bayramı tatili kaç gün olacak? Kurban Bayramı ne zaman?

2019 Kurban Bayramı tatili kaç gün olacak? Kurban Bayramı ne zaman?
Son Güncelleme :

08 Temmuz 2019 - 9:00

265 görüntülenme

İslam dinindeki iki önemli zaman diliminden biri olan Kurban Bayramı yaklaşıyor. Kimi vatandaş kurban bakma telaşına düştü bile. Kurban pazarları henüz kurulmasa da milyonlarca kişi 2019 Kurban Bayramı ne zaman sorusuna yanıt aramaya başladı bile. Kurban Bayramı ayrıca çalışma hayatındakileri de ilgilendiriyor. Kurban Bayramı tatili kaç gün olacak? Kurban Bayramı tatili 9 gün mü?

Kurban Bayramı dinimizde vacip olarak bilinen kurban ibadetinin yapıldığı dönemdir. Kur’an-ı Kerim’de de geçen kurban bahsi Hz. İbrahim’in oğlu İshak’ı Allah yolunda kurban etmeye çalışırken Cebrail tarafından indirilen bir kurbanlığın kesilmesi ile başlamıştır.

Kurban kelimesi dinimizde Allah’a yakın olmak için dinimizce kurallara uygun görülen hayvanların Allah yolunda boğazının kesilerek kurban edilmesi hadisesidir. Kurban Bayramı her yıl kutlanmaktadır. Bayramlar aynı zamanda çalışma hayatındakiler için de ‘tatil’ anlamına geliyor.

2019 KURBAN BAYRAMI NE ZAMAN?

Müslüman, reşit, aklı yeten ve maddi durumu müsait her Müslüman kurban ibadetini yapabilir. Kurban ibadeti, kurban bayramının ilk 3 günü içinde yapılır. Bayram ayrıca kılınacak bayram namazı ile başlar. 2019 yılında Kurban Bayramı;

11 Ağustos 2019 Pazar günü başlayacak. 12-13-14 Ağustos günleri de bayram olacak. 14 Ağustos akşamı bayrama veda edeceğiz.

KURBAN BAYRAMI TATİLİ 9 GÜN MÜ?

2019 Kurban Bayramı tatili de çalışanlar için bir merak konusu oldu. Ramazan Bayramı’nda hükümet bir karar alarak tatili 9 güne uzatmıştı. Bu yıl henüz 1 aydan fazla süre olan Kurban Bayramı için bir karar yayınlanmadı. Fakat Kurban Bayramı’nın 3 günü hafta içine gelecek. Bu nedenle beklentiler yüksek.

Bayram tatilinin uzatılması hem çalışma dünyası için bir nefes alma fırsatı, hem de turizm için kazanç fırsatı anlamına gelecek. Bu konuda yeni bir gelişme yaşanırsa Maksat İstihdam olarak sizlere duyuracağız.

Maksat İstihdam