2019 KPSS Lisans saat kaçta? Sınavda yasak olan eşyalar nelerdir? | Maksat İstihdamMaksat İstihdam

22 Eylül 2020 - 14:42

2019 KPSS Lisans saat kaçta? Sınavda yasak olan eşyalar nelerdir?

2019 KPSS Lisans saat kaçta? Sınavda yasak olan eşyalar nelerdir?
Son Güncelleme :

14 Temmuz 2019 - 8:00

304 görüntülenme

14 Temmuz 2019 sabahı itibari ile memur olma hayalleri kuran milyonlarca aday 2019 KPSS Lisans için hazırlanmaya başladı. Sınav bugün yapılacak. Uzun süredir devam eden çalışmalar sonrası adaylar bugün ter dökecek. Peki 2019 KPSS Lisans saat kaçta yapılacak? KPSS Lisans sınav saati merak ediliyor. KPSS’de neler yasak sorusunun cevabı da haberimizde olacak.

15 DAKİKA UYARISI

ÖSYM’nin bir süredir uyguladığı 15 dakika kuralı bu sınav için de geçerli olacak. Adaylar sınava 15 dakika sınav salonlarında olmak zorunda. 15 dakika kaladan sonra gelenler sınav salonlarına alınmayacak.

2019 KPSS LİSANS SAAT KAÇTA YAPILACAK?

Üniversitelerin 4 yıllık bölümlerinden mezun olanlar ve memur olmak isteyenler 14 Temmuz KPSS Lisans sınavına girecekler. Sınav üç ayrı bölümden oluşacak. Genel Kültür, Genel Yetenek ve Eğitim Bilimleri bu bölümleri teşkil edecek.

Bugün yapılacak sınavın başlama saatleri şöyle ve sınav süreleri şöyle;

Genel Kültür ve Genel Yetenek: saat 10.15’te başlayacak. 120 soru için 130 dakika verilecek.

Eğitim Bilimleri: Saat 14.15 başlayacak ve 100 dakika verilecek.

Adaylar 15 dakika öncesinde sınav salonuna girmiş olmalılar.

KPSS’DE HANGİ EŞYALAR YASAK?

ÖSYM, KPSS’ye giren adayların yanında nüfus cüzdanı veya pasaport veya ehliyet gibi üzerinde güncel fotoğrafları ve hüviyetleri bulunan belgeleri ile sınav giriş belgelerinin bulunmasını şart koşuyor. Adaylar ayrıca yanlarına şeffaf pet şişede su alabilir.

KPSS’de yasak olanlar ise metal cihazlar, elektronik cihazlar, alyans hariç aksesuarlar, peçete, kalem, kağıt, silgi, kalemtraş gibi öğeler ile saç tokası gibi eşyalar olacak. Adaylar sade bir kıyafet üstüne aksesuar olmadan sınava girebilir. Ayrıca elektronik her türden cihaz yasak. Keza sınav salonunda bulunduğu için saat de yasak. Adaylar yanların cetvel, pergel gibi araçlar getiremeyeceği gibi, müsvedde kağıt da bulunduramaz.

Maksat İstihdam