13-14 Kasım sokağa çıkma yasağı olacak mı? Hafta sonu kısıtlama iddiaları geliyor | Maksat İstihdamMaksat İstihdam

1 Aralık 2020 - 11:21

13-14 Kasım sokağa çıkma yasağı olacak mı? Hafta sonu kısıtlama iddiaları geliyor

13-14 Kasım sokağa çıkma yasağı olacak mı? Hafta sonu kısıtlama iddiaları geliyor
Son Güncelleme :

11 Kasım 2020 - 18:47

68 görüntülenme

Başta Sağlık Bakanı Fahrettin Koca olmak üzere tüm bilim kurulu üyeleri Türkiye geneli Corona vaka sayılarının bir hayli arttığına dikkat çekiyor. Son gelen günlük Corona tablolarında da vaka ve vefat sayılarında artış dikkat çekiyor. Hal böyle olunca halk arasında hafta sonu sokağa çıkma yasağı söylentileri de artmış durumda. Peki 13-14 Kasım’da sokağa çıkma yasağı olacak mı?

65 YAŞ ÜSTÜNE 8 İLDE YASAK VAR

Başta İstanbul ve Ankara olmak üzere 8 ilimizde 65 yaş üstü sokağa çıkma kısıtlaması uygulanmaya yarından itibaren başlıyor. İstanbul, Ankara, Gaziantep, Kütahya, Erzincan, Bursa, Eskişehir ve Gaziantep illerimize 65 yaş üstü vatandaşlarımız 12 Kasım 2020’den itibaren saat 10.00 ila 16.00 arasında sokağa çıkamayacak.

Bu illere yenilerin eklenmesi bekleniyor.

YASAKLAR İL İL GENİŞLİYOR

Bazı vatandaşların tedbirlere uyma noktasındaki uyarılara aldırmaması ve gereken tedbirleri almaması ile vaka sayıları bir çok ilimizde artmaya devam ediyor.

Bakan Fahrettin Koca önderliğindeki Bilim Kurulu bir sokağa çıkma yasağı kararına sıcak bakmıyor. Sağlık Bakanı Koca daha önceki açıklamalarında; ‘Türkiye için herhangi bir sokağa çıkma kısıtlaması düşünmüyoruz. Bu artışın olmaması için vatandaşların özellikle maske noktasında hassasiyet göstermesi lazım.’  ifadelerini kullanmıştı.

13-14 KASIM SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI GELECEK Mİ?

Sosyal medyada bazı hesaplar hafta sonu yasak olduğuna dair çeşitli iddialar ortaya atsa da, resmi makamlardan 13-14 Kasım sokağa çıkma kısıtlamasına dair henüz resmi bir açıklama gelmedi.

Böyle bir açıklama geldiği an maksatistihdam.com olarak sizlere anında duyuracağız.