12 Kasım Youtube çöktü mü? Youtube videoları açılmıyor | Maksat İstihdamMaksat İstihdam

30 Kasım 2020 - 14:10

12 Kasım Youtube çöktü mü? Youtube videoları açılmıyor

12 Kasım Youtube çöktü mü? Youtube videoları açılmıyor
Son Güncelleme :

12 Kasım 2020 - 3:28

1.033 görüntülenme

12 Kasım gece 3.10 sularından beri dünyanın en çok tıklanan video izleme platformu olan Youtube’a erişim sorunu yaşanıyor. Youtube çöktü mü? sorusu milyonların dilinde. Gece vakti Youtube’da işi olan vatandaşlar videoları açamıyor. Youtube’un durması ile kanalına video yükleyenler de sorun yaşıyor.

Kurumdan gelen resmi bir açıklama olmasa da global bir çöküş olduğu bilgisi verildi. Youtube’dan artık konuya ilişkin bir açıklama veya kısa sürede düzeltme bekleniyor.

Güncelleme: Saat 03.40 itibari ile yavaş yavaş düzelmeler başladı. Youtube sistemi kendisine geliyor.

Güncelleme: Bazı videolarda ‘bir hata oluştu. Lütfen tekrar deneyiniz’ yazısı çıkıyor. Youtube bu global çökme sorununu hala tam olarak giderebilmiş değil. Kurumdan resmi açıklama bekleniyor.

Güncelleme: Youtube, konu ile ilgili kendi Twitter hesabından yaptığı açıklamada; “Şu anda YouTube’da video izlemede sorun yaşıyorsanız, yalnız değilsiniz. Ekibimiz sorunun farkında ve düzeltme üzerinde çalışıyor” ifadelerini kullandı.

Youtube’un 1 saattir sorunu düzeltmemiş olması kullanıcıların tepkisini çekti.

TWİTTER’DA GÜNDEM OLDU

Youtube videoları açılmıyor sorunu şu an itivari ile sadece ülkemizin değil, tüm dünyanın problemi haline gelmiş durumda. Milyonlarca kullanıcı siteye girse de videolara erişim sağlayamıyor. Sorun yaklaşık 1 saattir devam ediyor. Twitter’da #youtubedown etiketi dünyada birinci sıraya yerleşti.