12 bin sağlık personeli alımı ne zaman gelecek? Önlisans KPSS’ye gireceklere müjde « Maksat İstihdam

23 Kasım 2020 - 22:21

12 bin sağlık personeli alımı ne zaman gelecek? Önlisans KPSS’ye gireceklere müjde

12 bin sağlık personeli alımı ne zaman gelecek? Önlisans KPSS’ye gireceklere müjde
Son Güncelleme :

10 Kasım 2020 - 12:45

173 görüntülenme

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Ekim ayının son günlerinde, Kasım ayı ile birlikte Sağlık Bakanlığı bünyesine 12 bin personel alımı için ilana çıkacaklarını söyledikten sonra, Kasım ayının ikinci haftasına girmemize rağmen Sağlık Bakanlığı personel alımı ilanı gelmedi. 12 bin sağlık personeli alımı için haber gelmeyince adayları endişe sardı. Fakat sağlık personeli alım ilanının gecikme sebebi ile ilgili önemli bir açıklama geldi. Sağlık personeli alımı ne zaman?

KILAVUZ GERİ GÖNDERİLDİ

Sağlık Bakanlığı, 12 bin personel alımı için ÖSYM’ye kılavuzu göndermiş, hatta o dönem Ak Parti Çorum Milletvekili kılavuzun Çorum için olan kısmını yayınlamıştı. Fakat ardından ilan gelmedi.

Sağlık Profesyonelleri Platformu Ali Aras Altıntaş, bakanlık tarafından ÖSYM’ye verilen kılavuzun geri çekildiğini söyledi.

ALIM NE ZAMAN OLACAK?

Yine Altıntaş’ın açıklamasına göre, Sağlık Bakanlığı 2020 KPSS Önlisans veya liseden sonra kılavuzu yeniden yayınlayacak. Bunun nedeni 2020 KPSS’leri de alıma dahil etmek olabilir.

Altıntaş, bakanın söylediği ile bakanlığın yaptığının uyuşmadığını söyleyerek tepki koydu.

Ayrıca 9-19 Kasım tarihleri arasında Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın da ilana çıkmış olması ilanı geciktiren bir diğer neden olarak gösteriliyor.

2020 bitmeden 12 bin sağlık personeli alım ilanı gelecek. Fakat ne zaman olacağı tamamen yılan hikayesine dönmüş durumda. Önümüzdeki günlerde konuya ilişkin açıklamalar geldikçe sizlerle paylaşacağız.

İLAN GELDİĞİNDE HABERDAR OLMAK İSTER MİSİN? TIKLA-TAKİP ET-KAÇIRMA