12-13 Eylül'de sokağa çıkma yasağı geldi mi? Hafta sonu hangi illerde yasak olabilir? | Maksat İstihdamMaksat İstihdam

21 Eylül 2020 - 19:54

12-13 Eylül’de sokağa çıkma yasağı geldi mi? Hafta sonu hangi illerde yasak olabilir?

12-13 Eylül’de sokağa çıkma yasağı geldi mi? Hafta sonu hangi illerde yasak olabilir?
Son Güncelleme :

10 Eylül 2020 - 13:34

132 görüntülenme

Türkiye Covid-19 kabusunu yaşamaya devam ediyor. Sağlığımızı tehdit eden Corona Virüs kaynaklı Covid hastalığı son günlerde ülkemizde yine artış trendine girdi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, hasta sayısının gün gün arttığı konusunda vatandaşları uyarırken, insanlarımızdan tedbirlere uymasını istiyor. Fakat devlet de kendi tedbirlerini yavaş yavaş yeniden devreye sokuyor. Bir çok yasak bu hafta içi uygulanmaya konarken, halkımızı asıl endişelendiren hafta sonu sokağa çıkma yasağı ihtimali oluyor. 12-13 Eylül’de sokağa çıkma yasağı geldi mi? sorusu hafta sonu yaklaşırken akıllara takılmaya başladı.

12-13 EYLÜL’DE SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI OLACAK MI?

Konu ile ilgili iddialar büyük oranda arttı. Henüz konu ile ilgili resmi bir açıklama olmasa da, bazı çevreler bu hafta sonu bir yasağa kesin gözü ile bakıyor. Fakat geçtiğimiz hafta sonu, KPSS Lisans sınavına rağmen bir yasak uygulanmamış olması bu hafta sonu için ihtimali düşürüyor.

Sokağa çıkma yasağı gelip gelmeyeceği belirsiz. Bir karar açıklanırsa bugün gelebilir. Eğer bugün içinde bir karar gelmezse yasağın uygulanmayacağına kesin gözü ile bakabiliriz.

YASAK OLURSA 7 İL İÇİN OLACAK

Bazı kaynaklar bu akşam İçişleri Bakanlığı bir yasak duyuracak dese de, pek sağlam kaynaklar değiller. Fakat bir yasak gelirse vaka sayılarının patlamada olduğu 7 il için düşünüldüğü söyleniyor. Bu nedenle Ankara’da sokağa çıkma yasağı başta olmak üzere 6 ilimiz daha riskli bölgede.

Olası bir yasağın uygulanacağı iller şöyle;

Ankara, İstanbul, Konya, Erzurum, Yozgat, Van, Karaman, Erzincan, Kayseri

Bu illerden 7 tanesine yasak geleceği iddiaları sürüyor. Bir yasak gelirse sizlere son dakika sokağa çıkma yasağı olarak duyuracağız.