Ali Yalçın: 'Ek gösterge yetersiz' | Maksat İstihdamMaksat İstihdam

29 Eylül 2020 - 17:10

Memur Sen Başkanı Ali Yalçın: ‘Ek gösterge yetersiz’

Memur Sen Başkanı Ali Yalçın: ‘Ek gösterge yetersiz’
Son Güncelleme :

20 Ocak 2019 - 13:56

610 görüntülenme

MTarım-Orman Çalışanları Birliği Sendikası (TOÇ-Bir Sen) 6.Genel Kurulu toplantısına iştirak eden Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, son günlerin revaçta konusu 3600 Ek Gösterge konusunda açıklamalar yaptı.

Başta öğretmenler ve polisler olmak üzere memurların pek çok kısmını kapsayacak 3600 ek gösterge konusuna değinen Yalçın, düzenlemeyi kesinlikle desteklediklerini ama yetersiz bulduklarını söyledi. Yalçın, ek gösterge konusunun medyadaki kadar mecliste de gündem olması halinde bu konuyu çözebileceklerini belirtlrken, henüz mecliste olan bir düzenleme olmadığından yakındı.

EK GÖSTERGE YETERSİZ

Ek gösterge konusundaki açıklamalarına devam eden Yalçın, ek gösterge kapsamının genişletilmesi gerektiğini ifade etti. Yalçın, mevcut düzenlemenin 4 meslek grubunu kapsadığını ve bu ayrımın kaldırılmasını gerektiğini belirtirken, herhangi bir şart olmadan herkese tanınması gerektiğini söyledi.

Öğretmenler hariç herhangi bir meslek grubunda planlama olmadığını söyleyen Memur-Sen Başkanı, bu konu hakkında Çalışma Bakanlığı ve ilgili bakanlıklar tarafından çalışmaların sürdüğü bilgisini verdi.

Maksad İstihdam