1000 TL dolandırıcılığı Instagram'da da başladı: Gelen mesajlara inanmayın | Maksat İstihdamMaksat İstihdam

30 Kasım 2020 - 14:01

1000 TL dolandırıcılığı Instagram’da da başladı: Gelen mesajlara inanmayın

1000 TL dolandırıcılığı Instagram’da da başladı: Gelen mesajlara inanmayın
Son Güncelleme :

31 Ekim 2020 - 8:00

81 görüntülenme

1000 TL pandemi yardımı şu ana kadar milyonlarca haneye adeta ilaç oldu. İhtiyaç sahibi olanlara şimdiye kadar 3 faz olarak verilen yardım, ilk iki fazda başvurusuz olarak, üçüncü fazda ise e-Devlet üzerinden başvuru alınarak verildi. Üçüncü faz yardım almayanlar için hala açık durumda. Başvurular e-Devlet pandemi sosyal destek ön başvurusu adı ile e-Devlet’ten T.C. Kimlik Numarası ve şifre ile yapılabiliyor. 1000 TL pandemi sosyal destek alanlar için ayrıca zaman zaman Biz Bize Yeteriz Türkiye’m kampanyası ile 1000 TL daha verilebiliyor.

DOLANDIRICILAR DEVREDE

Daha önce kısa mesaj ile vatandaşlara sahte linkler göndererek insanları kandırmaya çalışan dolandırıcılar, şimdi de Instagram üzerinden ele geçirdikleri veya sahte açtıkları hesaplar ile insanları kandırmanın yollarını aramaya başladılar.

Bir çok Instagram uygulamasının aktardığı bilgiye göre, Instagram üzerinden size ulaşıp, bir numaraya mesaj atmanızı isteyen dolandırıcılar, bunu yaparsanız 1000 TL paranın size geleceğini söylüyor.

Bu tür sahtekarlara kesinlikle itimat edilmemesi gerekiyor. 1000 TL için tek başvuru e-Devlet üzerindendir. Biz Bize Yeteriz Türkiye’m için herhangi bir yerden başvuru yapılmamaktadır.

Bu tür dolandırıcılık şüphesi taşıyan hesaplar gördüğünüz an doğrusunu öğrenmek için BURAYA tıklayıp Instagram’dan bize ulaşabilirsiniz.