10 Kasım kamuya sözleşmeli personel alımı: KPSS'li alımlar | Maksat İstihdamMaksat İstihdam

30 Kasım 2020 - 13:50

10 Kasım kamuya sözleşmeli personel alımı: KPSS’li alımlar

10 Kasım kamuya sözleşmeli personel alımı: KPSS’li alımlar
Son Güncelleme :

10 Kasım 2020 - 14:57

209 görüntülenme

İŞKUR üzerinden yayınlanan kamu memur alımında yepyeni kurumların KPSS’li veya KPSS şartsız sözleşmeli personel alımı başlamış durumda. Alımların bir çoğunda KPSS şartı aranıyor. Ayrıca alımların bazılarında YDS puanı aranırken, bir çok alım başvurusu kabul edilen adaylar arasında sınav uygulayacak. Adalet Bakanlığı, Çalışma Bakanlığı, RTÜK, Cumhurbaşkanlığı ve bir çok kurum sözleşmeli personel alacağını ilan etti.

NASIL BAŞVURULUR?

Sizler için ilanlarda detayları belirttik. Her ilanın sonunda indirilebilir bir link bulunuyor. O link içindeki belgede başvuruların nereye, ne zaman ve ne şekilde yapılacağı yazmaktadır. İlanları dikkatli biçimde okuyunuz.

KPSS’Lİ VEYA KPSS’SİZ ALIMLAR HER GÜN BU SAYFADA—TIKLA-TAKİP ET- KAÇIRMA

10 KASIM KPSS SÖZLEŞMELİ KAMU ALIMLARI

 

Adalet Bakanlığı Sözleşmeli Bilişim Personeli Alımı

Kuruma sınav ile 37 sözleşmeli bilişim personeli alınacak. 4 Kasım’da başlayan başvurular 18 Kasım’da sona erecek. Başvurular;
https://pgm.adalet.gov.tr/ adresi üzerinden üye girişi yapılarak alınacak.

Aranan kadrolar için TIKLAYINIZ

 

 


 

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı

Kuruma büro personeli ve destek personeli aranıyor. DETAYLAR İÇİN TIKLAYINIZ

 


 

Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı

Kuruma iç denetçi ve uzman yardımcısı aranıyor.

İç Denetçi için sınav başvuru şartları: En az dört yıllık lisans eğitimi veren yükseköğretim kurumlarından veya bunlara denkliği YÖK tarafından kabul edilen yurt içindeki veya yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak. Kamuda veya özel sektörde denetim elemanı olarak en az 5 (beş) yıl fiilen çalışmış olmak, Kamu İç Denetçi Sertifikası veya uluslararası eş değerliği bulunan iç denetim sertifikalarından birine sahip olmak, Son başvuru tarihinden önceki 5 yıl içinde, İngilizce dilinden YDS’den asgari 60 (altmış) puan veya dil yeterliği bakımından bunlara denkliği kabul edilen ve uluslararası geçerliliği bulunan başka bir sınavdan asgari 60 (altmış) puana karşılık gelen bir puan almış olmak.

Uzman yardımcısı için başvuru şartları:

DETAYLAR İÇİN TIKLAYINIZ

 


 

 

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii 

Kuruma çok sayıda personel aranıyor. OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

 


 

Gelir İdaresi Başkanlığı Sözleşmeli Avukat Alımı

24 Kasım’da başvurular başlayacak, 4 Aralık’ta sona erecek. Başvurusu kabul edilen adaylar arasında 21-23 Aralık tarihleri arasında sınav yapılacak.

Başvuru şartları: En az dört yıllık lisans eğitimi veren bir hukuk fakültesini bitirmiş olmak, -01.01.2020 tarihi itibarıyla 35 (otuz beş) yaşını doldurmamış olmak (01/01/1985 tarih ve sonraki doğumlular başvurabilecektir.), Başvuru tarihinin son günü itibarıyla avukatlık ruhsatnamesine sahip olmak, ÖSYM tarafından 2020 yılında yapılan (B) Grubu Kamu Personeli Seçme Sınavına (KPSS Lisans) katılmış ve KPSS-P3 puan türünden en az 70 puan almış olmak.

Başvurular 24 Kasım-4 Aralık arası n http://sinav.gib.gov.tr adresindeki “Online Sınav Sistemi”ne kayıt olarak, sistemde yer alan sınav başvuru formunu elektronik ortamda doldurmaları suretiyle yapılacaktır.

 


 

İstanbul Beykoz Belediyesi

Kuruma müfettiş yardımcısı alınacak.

Şartları: En az dört yıllık lisans eğitimi veren hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme, iktisadi ve idari bilimler fakültelerinden veya bunlara denkliği yetkili makamlarca kabul edilen yurt içi ve yurt dışındaki öğretim kurumlarından mezun olmak. Giriş sınavının yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibariyle 35 yaşını doldurmamış olmak (01/01/1985 tarihi ve daha sonra doğanlar). Erkek adaylar için, askerlikle ilişiği bulunmamak, ÖSYM tarafından 2019 ve 2020 yıllarında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavına (KPSS) katılıp, bu sınavların KPSSP31 veya KPSSP48 puan türlerinin birinden en az 70 puan almış olmak (Adaylar başvuruyu belirtilen puanlardan sadece birisi üzerinden yapabilecekleri için sahip oldukları en yüksek puan türünü kullanmaları lehlerine olacaktır).

DETAYLAR VE BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ

 


 

 

İzmir Kalkınma Ajansı

Kuruma 2019-2020 KPSS P1 türünden 80 ve üzeri puan almış, geçerliliği olan YDS’den ise 70 ve üzeri puan almış olan Uzman Yardımcısı aranıyor. Mezuniyet türleri şöyle;

BAŞVURU DETAYLARI VE YERİ İÇİN TIKLAYINIZ

 


 

Kırıkkale Çelebi Belediyesi

Kuruma memur aranıyor.

Şartları: * Lisans düzeyinde eğitim veren fakültelerin “İşletme” bölümünden mezun olmak. * Milli Eğitim Bakanlığı onaylı Bilgisayar İşletmenliği sertifikasına sahip olmak veya mezun olduğu okulda bilgisayar dersi gördüğünü belgelemek. * En az B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak. * 2020 KPSS Lisans P3’ten en az 60 almış olmak

 

DETAYLAR İÇİN TIKLAYINIZ


Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Uzman Yardımcısı Alımı

Üst Kurulda münhal bulunan Genel İdare Hizmetleri sınıfı, 9. dereceli 30 adet kadroya giriş sınavı ile Üst Kurul Uzman Yardımcısı alınacaktır. Aranan kadrolar tablodaki gibidir;

DETAYLAR İÇİN TIKLAYINIZ