Maksat İstihdam

Yeni bir ekonomi paketi daha yolda!

Yeni bir ekonomi paketi daha yolda!
307 görüntülenme
01 Aralık 2019 - 11:00

Maksat İstihdam Özel Haber

Ekonominin zor bir süreçten geçtiği bu günlerde siyasiler de çözüm için harekete geçmiş durumda. 2020 bütçe görüşmeleri dahilinde pek çok talebin boşa çıkması ve umutların boşa çıkmasının ardından yakın zamanda TBMM‘ye bir yeni ekonomi paketi daha geleceği söyleniyor.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne gelmesi beklenen bu paket içinde özellikle yapılandırmalar ile ilgili hükümler olması bekleniyor. 2016’dan beri 3 kez gelen yapılandırma paketlerine bir yenisinin daha eklenmesi bekleniyor.

KYK BORÇLARI OLACAK

Geçtiğimiz günler Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından müjdesi verilen KYK borçları düzenlemesinin bu pakette yer alması bekleniyor. Borçların nasıl çözüleceğine dair resmi bir açıklama olmasa da pek çok kişi faizlere af gelmesi ve yapılandırma gelmesi ihtimallerini yakın görüyor.

VERGİ DÜZENLEMESİ GELİR Mİ?

Geçtiğimiz günlerde buluşan 3 büyük işçi konfederasyonu, Hak-İş, Türk-İş ve DİSK başta olmak üzere toplumun her kesiminden vergi dilimlerinin değişmesi gerektiğine dair büyük talepler bulunuyor. Bu taleplerin başında asgari ücretin vergiden muaf tutulması ve vergi düzeninin daha adil bir hale getirilmesi yer alıyor.

Fakat bu pakette vergi düzenlemesine dair bir madde bulunmuyor. Asgari ücretten alınan vergi ile ilgili taleplerin 2 Aralık’ta başlayacak Asgari Ücret Tespit Komisyonu’nda konuşulması bekleniyor.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.