Spor Salonları kapatılacak mı? Bilim Kurulu üyesinden açıklama « Maksat İstihdam

23 Kasım 2020 - 19:58

Spor Salonları kapatılacak mı? Bilim Kurulu üyesinden açıklama

Spor Salonları kapatılacak mı? Bilim Kurulu üyesinden açıklama
Son Güncelleme :

17 Kasım 2020 - 12:23

135 görüntülenme

Türkiye yeni Corona kısıtlamaları açısından son derece kritik bir gün yaşıyor. Önceki gün Bilim Kurulu toplantısından daha somut tedbirlerin alınması için tavsiye çıktı. Milyonlarca insanın gözü bu tedbir önerilerinin değerlendirileceği Bakanlar Kurulu’nda olacak. Bakanlar Kurulu toplantısının ardından yeni kısıtlamalar olup olmayacağına ilişkin karar Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanacak. Bu süreçte spor salonları ile ilgili alınacak karar da gerek işletme sahiplerini, gerekse sporseverleri doğrudan ilgilendiriyor. Peki spor salonları kapanacak mı?

BİLİM KURULUNDAN NET AÇIKLAMA GELMEDİ

Bilim Kurulu önceki gün yaptığı toplantıda bir çok önlem için tavsiye karar verdi. Restoranlar, cafeler, eğlence yerleri ve okullar ile ilgili tavsiyelerin Bakanlar Kurulu’na iletildiği biliniyor.

Fakat Bilim Kurulu toplantısında spor salonları ile ilgili bir kararın olup olmadığı bilinmiyor.

Konu ile ilgili vatandaşlardan da farklı yorumlar geliyor. Kimi yorumlarda spor salonlarında bulaşmaların yüksek olduğu ifade edilirken, kimi vatandaşlar aksine spor salonlarının açık kalması gerektiğini savunuyor.

BİLİM KURULU ÜYESİNDEN AÇIKLAMA

Bugün Cüneyt Özdemir’in programına katılan Bilim Kurulu üyesi Tevfik Özlü’ye spor salonları kapanacak mı? sorusu soruldu. Özlü bu konuda; “Bilmiyorum. Ama bana sorarsanız spor salonlarında bulaşma riski yüksek. Keza spor organizasyonlarında da bulaşma riski var. Ama bu demek değil ki kapatılacak. Ben kendi fikrimi söylüyorum” dedi.

Bugün yapılacak Bakanlar Kurulu sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan konu ile ilgili açıklama gelmesi bekleniyor. Akşam saatlerinde spor salonlarının da akıbeti belli olacak.