Son Dakika: İskenderun'da patlama! | Maksat İstihdamMaksat İstihdam

2 Aralık 2020 - 02:34

Son Dakika: İskenderun’da patlama!

Son Dakika: İskenderun’da patlama!
Son Güncelleme :

26 Ekim 2020 - 21:32

199 görüntülenme

Hatay’ın ilçesi İskenderun’un kalabalık ve meşhur caddelerinden olan Fener Caddesi’nde bir patlama meydana geldiği haberi sosyal medyada yayılıyor. Başta Twitter olmak üzere bir çok yerde iddialar dillendiriyor. Patlamanın sebebi bilinmiyor. Fakat resmi açıklama gelmiş durumda değil. İskenderun’da patlama vatandaşları da tedirgin etti.

Olay bölgesine çok sayıda ambulans ve sağlık personeli yönlendirilmiş durumda. Henüz ölü veya yaralı olup olmadığı bilinmiyor.

Güncelleme 21.38: Olayın canlı bomba saldırısı olabileceğine dair iddialar var. Polis ile çatışmaya girildiği de söylentiler arasında. Olayda bir canlı bomba daha olduğu Habertürk’te geçilen bilgiler arasında.

Güncelleme 21.44: Hatay Valisi terör saldırısı olduğunu doğruladı. Açıklamasında vali; Güvenlik birimlerimizin Payas kontrol noktasında şüphelendiği 2 teröristten biri takip sonucunda İskenderun’da etkisiz hale getirilmiş ve bu esnada bir patlama meydana gelmiştir. Herhangi bir can kaybı bulunmamaktadır. Operasyon devam etmektedir. Kamuoyu bilgilendirilecektir.” ifadelerini kullandı.

Güncelleme 22.20: Hatay Valiliği’nden can kaybı olmadığı açıklaması geldi. OKUMAK İÇİN TIKLA

OLAY YERİNE İLİŞKİN İLK GÖRÜNTÜ

Gelişmeler geldikçe haberimizi güncelleyeceğiz.