Sağlık personeli alımı 2 etapta olacak: En çok hemşire bekleniyor | Maksat İstihdamMaksat İstihdam

2 Aralık 2020 - 03:30

Sağlık personeli alımı 2 etapta olacak: En çok hemşire bekleniyor

Sağlık personeli alımı 2 etapta olacak: En çok hemşire bekleniyor
Son Güncelleme :

31 Ekim 2020 - 14:08

104 görüntülenme

2020’nin son sağlık personeli alımı için bilgiler gelmeye devam ediyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sağlık personeli alımı ile ilgili ilk müjdeyi geçen hafta vermiş ve yeni açılan ile kapasitesi arttırılan hastanelere sağlık personeli ataması yapacaklarını duyurmuştu. Sağlık ilanı bekleyenler uzun süren bir aranın ardından geçtiğimiz hafta bir müjde daha almış ve Kasım ayının ilk haftasında sağlık personeli alımı ilanı geleceği bizzat Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından duyurulmuştu.

Geçen hafta Bilim Kurulu Toplantısı sonrası açıklama yapan Bakan Koca; “Önümüzdeki hafta muhtemelen Kasım ayının ilk haftası için ilk planda 12 bin Sağlık personeli alım ilanına çıkacağımızı müjdelemek istiyorum.” diyerek sağlıkçı alımı için müjdeyi duyurmuştu.

2 ETAPTA ATAMA OLACAK

Fakat sağlık personeli alımının bundan fazla olması bekleniyor. 12 bin üzerine bir 6 bin alımın da ikinci etapta geleceği haberi Sağlık Personelleri Platformu (SPP) Başkanı Aras Ali Altıntaş’tan gelmişti. 18 bin alım olacağını söyleyen Altıntaş’ın ifadelerine göre ve Bakan Koca’nın ilk planda dediğine bakılırsa, 12 bin üzerine ikinci bir alım daha sonra gelecek ve sayı muhtemelen 6 bin olacak.

EN ÇOK KADRO HEMŞİRE

Sağlık Bakanlığı personel alımı kadro dağılımı ile ilgili henüz bakanlıktan resmi bir açıklama gelmedi. Fakat ilk genel duyuma göre en çok alım hemşirelik alanında olacak. Bunun dışında hangi kadrolar olacağı şimdilik bilinmiyor. İşçi alımı konusu da netleşmiş durumda değil.

Daha net bilgiler geldikçe ve ilan geldiği zaman BU SAYFADA PAYLAŞACAĞIZ-TIKLA-TAKİP ET-KAÇIRMA