Sağlık Bakanlığı temizlik ve güvenlik görevlisi alımı ne zaman? | Maksat İstihdamMaksat İstihdam

30 Kasım 2020 - 19:18

Sağlık Bakanlığı temizlik ve güvenlik görevlisi alımı ne zaman?

Sağlık Bakanlığı temizlik ve güvenlik görevlisi alımı ne zaman?
Son Güncelleme :

29 Ekim 2020 - 14:16

214 görüntülenme

Önceki gün Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın açıklaması ile, Kasım ayının ilk haftasında Sağlık Bakanlığı’na 12 bin personel alınacağı kesinleşti. Uzun zamandır beklenen sağlık personeli alımı bu şekilde başlamış olacak. Hastanelere personel alımı bekleyen bir diğer kesim ise temizlik ve güvenlik görevlileri. Peki hastanelere temizlik görevlisi alınacak mı? Hastanelere güvenlik alımı ne zaman? İşte detaylar…

12 BİN ALIM GELECEK…İŞÇİ ALIMI OLACAK MI?

Sağlık Bakanlığı bünyesine Kasım ayının ilk haftasında 12 bin kişilik bir alım olacak. Bakan Fahrettin Koca, sağlık bakanlığı işçi alımı için bir açıklama yapmadı. Sadece 12 bin kişilik bir alımın söz konusu olduğunu söyledi. Bu nedenle sağlık işçisi alımı için durum şimdilik belirsiz.

HABER GELDİĞİNDE KAÇIRMAMAK İÇİN TIKLA-TAKİP ET

ŞEHİR HASTANELERİNE ALIM OLABİLİR

Sağlık Bakanlığı’na temizlik ve güvenlik alımı olup olmayacağının netleşmesi için biraz daha beklemek gerekiyor. Fakat alınan bazı bilgilere göre şehir hastanelerindeki taşeron personelin sorunlarının halledilmesi ve bu kadroların devletleşmesi için şehir hastanelerine temizlik ve güvenlik alımı yapılabilir.