Sağlık Bakanlığı işçi alımı son gelişmeler: Hangi kadrolara alım olacak?

25 Şubat 2021 - 13:19

Sağlık Bakanlığı işçi alımı son gelişmeler: Hangi kadrolara alım olacak?

Sağlık Bakanlığı işçi alımı son gelişmeler: Hangi kadrolara alım olacak?
Son Güncelleme :

11 Şubat 2021 - 15:10

İş arayanların bu yıl kamuda başlıca merak ettiği konulardan biri Sağlık Bakanlığı işçi alımı. Yüz binlerce kişi hastanelere personel alımı içerisinde işçi alımı olmasını da istiyor. Bu konuda tüm gelişmeler yakından takip ediliyor. Gelen son duyumlar Sağlık Bakanlığı işçi alımı 2021 için büyük umut verici nitelikte.

İŞÇİ ALIMI İÇİN GÖRÜŞMELER TAMAM

Sağlık Bakanlığı'nın bünyesine bir çok işçi alımı için Hazine ve Maliye Bakanlığı ile görüşmelerini tamamladığı ve geniş çaplı bir alım için hazırlıklara başladığı gelen duyumlar arasında.

Son alımın üzerinden geçen 7-8 aylık periyotta yeni hastanelerin açılması veya mevcut hastanelerdeki eksiklerin belirlenmesi sonrası kadro sayısı belirlenecek. Kadro sayısının ardından da işçi alımı ilanı gelecek.

KAÇ KİŞİ ALINACAK?

Sağlık Bakanlığı'nın 2021'de toplam 30 bin kişi alacağı söyleniyor. Bunun bir kısmı ÖSYM bünyesinden atama yolu ile olacak. Bir kısmı ise KPSS şartsız biçiminde işçi alımı.

Sağlık Bakanlığı Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürü Semih Korkut, personel alımı ile ilgili son yaptığı açıklamada da Sağlık Bakanlığı ile Hazine arasında görüşme olduğunu bildirmişti. Bu görüşmelerin sona geldiği ve 30 bin sayısında anlaşıldığı gelen duyumlar arasında.

HANGİ KADROLARA ALIM OLACAK?

Bu konuda henüz bir açıklama olmasa da, geçmiş yıllarda en çok alım güvenlik görevlisi ve temizlik görevlisi kadrolarında olmuştu. Bu yıl yine en çok alımın bu kadrolarda olması bekleniyor.

Bunun dışında diğer sağlık personeli, klinik destek elemanı gibi alımlar da yerini alabilir.

Diğer kadroların gelip gelmeyeceği önümüzdeki günlerde daha çok netleşecek.

ALIMLARI YAKINDAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA-BİZİ INSTAGRAM'DAN TAKİP ET