Sağlık Bakanlığı işçi alacak mı? Bakan Koca'dan ilk işaret geldi | Maksat İstihdamMaksat İstihdam

28 Kasım 2020 - 01:31

Sağlık Bakanlığı işçi alacak mı? Bakan Koca’dan ilk işaret geldi

Sağlık Bakanlığı işçi alacak mı? Bakan Koca’dan ilk işaret geldi
Son Güncelleme :

18 Kasım 2020 - 13:00

106 görüntülenme

Sağlık Bakanlığı bünyesine 12 bin personel alımı için kılavuz beklenirken, bugün açıklama yapan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’dan personel alımı ve işçi alımı ile ilgili önemli bir işaret geldi. 12 bin personel alımı içinde işçi alımı olup olmayacağı şimdilik bilinmese de, bakanın ifadeleri yakın zamanda yeni bir işçi alımı olabileceğine dair beklentileri arttırdı.

Bugün TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda bugün Sağlık Bakanlığı’nın 2021 bütçesi görüşülürken söz alan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, ilk olarak sağlıkta yapılanlardan bahsetti.

Bakan Koca konu ile ilgili; “Bakanlığımız bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da insanı temel alan bir sağlık politikası izlemeye devam edecektir.” diyen Bakan Koca, “Türkiye’deki sağlık hizmetlerinin yürütülmesinde üniversiteler ve özel yatırımcılar da rol almakla birlikte hizmetin büyük bir kısmı Bakanlığımız teşkilatınca yürütülmektedir. 934’ü hastane, 8 bini aile sağlığı merkezi olmak üzere toplamda 14 bini aşkın sağlık kuruluşumuzla hizmet vermekteyiz. 1 milyon 100 bini aşan sağlık çalışanı ile 83 milyonu aşkın insanımıza hızlı ve kaliteli sağlık hizmeti sunmanın uğraşı içindeyiz.”

SAĞLIK BAKANLIĞI’NA PERSONEL LAZIM

Türkiye’de 1 milyon 100 bin sağlık çalışanı olduğunu söyleyen Bakan Koca, bu sayı yüksek gibi görünse de OECD ülkelerine göre geride olduğunu, bu nedenle personel alımları yapıp eksikleri kapatmaya çalışacaklarını söyledi.

AMBULANS ŞOFÖRÜ-PARAMEDİK VE ATT ALINACAK

Bakan Fahrettin Koca son olarak 2021’de ambulans sayısını en az 500 kadar arttıracaklarını söyledi.

Bu da 2021’de binlerce ambulans şoförü, paramedik ve ATT alınacağını söyledi.

Ayrıca 2021’de işçi alımının bu alımlarla birlikte gelmesi bekleniyor.

İŞÇİ ALIMLARI BAŞLADIĞINDA BU SAYFADA OLACAK-TIKLA- TAKİP ET